Nie ulega wątpliwości, iż jedną z najistotniejszych kwestii w każdej pracy jest wynagrodzenie. To właśnie płaca w największym stopniu wpływa na satysfakcję i efektywność pracowników. Obecnie możemy spotkać się z opinią, że praca w Uber Eats jest świetną opcją szczególnie dla studentów. Jednak, jak wyglądają zarobki kierowcy w Uber Eats? Czy warto rozpocząć tam pracę? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym poradniku!

Jak wygląda praca w Uber Eats?

Uber Eats to innowacyjna usługa, która zdobyła ogromną popularność w Polsce i na świecie. Polega ona na zamawianiu jedzenia poprzez aplikację mobilną. Kurier Uber Eats ma obowiązek dostarczyć zamówienie pod wskazany adres. Tak naprawdę dostawcą jedzenia może zostać każda pełnoletnia osoba. Wystarczy mieć w posiadaniu odpowiedni pojazd – samochód, rower bądź deskorolkę oraz telefon z systemem Android bądź iOS. Tak, jak zostało wspomniane na wstępie, praca Uber Eats to doskonała opcja dla studentów. Dlaczego? Elastyczne godziny pracy z łatwością można połączyć ze studiami. Warto dodać, iż korzystając z aplikacji Uber Eats, widzimy, gdzie obecnie znajduje się dostawca oraz w dowolnym momencie możemy się z nim skontaktować. Praca w Uber Eats bez wątpienia gwarantuje swobodę kierowcom. Bez przeszkód może być traktowana jako praca na pełny etat.

Chcesz zostać dostawcą Uber Eats?

Kliknij i sprawdź, jakie to proste!

Zarobki dostawcy Uber Eats

Z pewnością wiele osób widząc przejeżdżającego na rowerze dostawcę, z charakterystycznym zielonym plecakiem zastanawia się, ile można zarobić dzięki takiej pracy? Oczywiście zarobki kubiera Uber Eats są uzależnione od trybu pracy oraz ilości przyjętych zamówień. Bardzo istotną rolę odgrywają mnożniki. Jest to nic innego, jak pomnożony przychód. W każdym mieście mnożniki są inne, niemniej jednak w większości oscylują w granicach 1,1-1,6. Oznacza to, że w przypadku, gdy zamówienie wyniesie 10 zł, należy pomnożyć je np. przez 1,6. Wówczas kurier zarobi 16 zł, zamiast 10.

Tygodniówka w Uber Eats
Tygodniowe zarobki jednego z dostawców Uber Eats

Kurierzy w Uber Eats mają gwarantowane stawki godzinowe, questy (jeśli wykonają odpowiednią ilość przejazdów) oraz napiwki. Należy nadmienić, iż kierowcom przysługują także bonusy pogodowe. W przypadku, gdy warunki atmosferyczne znacznie się pogarszają, kierowca Uber Eats dostaje SMS-a z powiadomieniem, że w określonych godzinach do każdej dostawy doliczane jest kilka złotych (najczęściej 3 zł). Wysokie zarobki w Uber Eats są jak najbardziej możliwe do uzyskania, jednak warunkiem jest pracowitość i sumienność. Pracując od 35 do 50 godzin tygodniowo, z powodzeniem można zarobić od 4 000 do 5 000 zł brutto. Im więcej godzin będzie, tym wyższe będą zarobki. Ogromną zaletą tego typu pracy jest fakt, że wynagrodzenie otrzymujemy co tydzień. To doskonała opcja dla osób, które potrzebują gotówki od ręki.

Dlaczego warto rozpocząć pracę w Uber Eats?

Praca kuriera Uber Eats, podobnie jak każda inna, ma swoje zalety i wady. Sporą zachętą do podjęcia zatrudnienia w tym miejscu są niewątpliwie nieograniczone godziny pracy. Zamówienia możemy przyjmować od rana do północy. To sprawia, że możemy zarabiać nawet nocą. Kurierzy Uber pracują tak naprawdę na własnych zasadach – wtedy, kiedy mają na to czas. W zależności od możliwości mogą dostarczać jedzenie przez cały tydzień lub jedynie w weekendy. Praca jako kierowca pozwala także dobrze poznać wszystkie zakamarki swojego miasta. Żyjąc w ciągłym pędzie, możemy nie doceniać jego uroków. Niewątpliwie jest to sporym plusem tego rodzaju pracy. Jak zostało wspomniane wcześniej, udogodnieniem dla zatrudnionych jest też fakt, że mogą co tydzień odbierać wynagrodzenie, co pozwala na pokrycie bieżących wydatków.

Warto nadmienić, iż nawiązując współpracę z partnerem rozliczeniowym, jakim jest MB Partner, nie musimy prowadzić własnej księgowości, czy też działalności. MB Partner jest pośrednikiem w trakcie pracy z innymi firmami, do których należy między innymi aplikacja należąca do firmy Uber. Korzystając z usług doświadczonego partnera biznesowego, mamy pewność rzetelnego rozliczenia, terminowych przelewów oraz niskich prowizji. Nawiązując współpracę z MB Partner, zyskujemy sporą oszczędność czasu i pieniędzy.

Podsumowanie

Praca jako dostawca Uber Eats wbrew pozorom jest bardzo ciekawa i interesująca. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nade wszystko cenią sobie swobodę. Elastyczne godziny pracy umożliwiają bezproblemowe pogodzenie jej z innymi obowiązkami, np. nauką, czy życiem prywatnym. Wynagrodzenie zależy od ilości przyjętych zamówień. Pod warunkiem, że będziemy pracowici, możemy zarobić naprawdę dużo. Ogromnym wsparciem jest nawiązanie współpracy z doświadczonym partnerem biznesowym.