Zarobki kierowców działających na aplikacji Bolt czy Uber znacznie różnią się w zależności od miasta, w którym sprawują usługi, samochodów, jakie posiadają, czy po prostu ilości przepracowanych godzin w całym tygodniu lub miesiącu.

W wielu sytuacjach ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie ile zarabia kierowca Bolta. Można jednak przyjąć uśrednione kwoty i na ich podstawie wyliczyć przybliżone wynagrodzenie. Praca w Bolt jest dla wielu osób głównym źródłem dochodu, dlatego przyjrzymy się temu tematowi z bliska.

Warto wspomnieć o tym, że w Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi od niedawna działa system rozliczających nowych kierowców w postaci przychodu gwarantowanego. Bolt aktualnie rozszerza tę formę rozliczenia na inne miasta, do których się zaliczają: Warszawa, Kraków, Trójmiasto i aglomeracja Śląska. W praktyce zmiana oznacza, że zwiększy się elastyczność godzin pracy, a zdobycie dodatkowej gotówki stanie się łatwiejsze.

kierowca Bolt

Zarabiaj jako kierowca Bolta!

Zaczynam już dziś!

Ile zarabiają kierowcy Bolta w 2023?

Przyjmując, że przeciętny kierowca Bolta przejeździ minimum 40 godzin w tygodniu, niezależnie od miejscowości i klasy samochodu, może, zarobić nawet 5-8 tysięcy złotych. Średnia stawka na godzinę w 2023 roku waha się między 40 a 50 złotych brutto. Oczywiście czynników wpływających na wysokość zarobków jest wiele. Należy także pamiętać o kosztach własnych, które nie są małe i należy szukać sposobów, aby je jak najbardziej ograniczyć.

Wlicza się do nich m.in. podatek, eksploatację samochodu, prowizję Bolt w wysokości 25% netto od zrealizowanych kursów. Po odjęciu tych kosztów zarobiona kwota odpowiednio się zmniejszy.

Najbardziej opłacalną formą jest skorzystanie z oferty partnera rozliczeniowego, takiego jak MB Partner.

Dzięki współpracy z MB Partner nie trzeba zakładać działalności gospodarczej, przy czym można korzystać ze wszystkich możliwych ulg podatkowych, wypożyczyć od nas taksometr czy korzystać z kart paliwowych.

Bolt zarobki
Przykładowe tygodniowe zarobki kierowcy Bolta

Jak widać na zrzucie z aplikacji powyżej, w ciągu tygodnia pracy kierowca Bolta może zarobić ponad 2000 zł w niecały tydzień! Dzięki współpracy z MB Partner można pracować w Bolt, a także w innych aplikacjach, takich jak np. Uber. Przyjmując podobny zakres przejechanych godzin, również nie uwzględniając klasy posiadanego auta oraz miejscowości jako Uber można osiągnąć zarobek na poziomie około 8 tysięcy złotych. Oczywiście w tym przypadku również należy odjąć odpowiednie koszty, do których wlicza się: prowizja dla aplikacji Uber w wysokości 25% netto, eksploatacja samochodu, czy podatki, dlatego maksymalne uproszczenie formalności, zyskanie ulg podatkowych i kosztów rozliczeń jest bardzo istotne.

kierowca Bolt

Zarabiaj jako kierowca Bolta!

Zaczynam już dziś!

Czy koszty własne są konieczne?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Tak, koszty własne są konieczne i musimy je ponieść. Korzystając z aplikacji i pracując jako kierowca, musimy odprowadzać prowizję od przejazdów.

Ponadto nie wolno zapomnieć o podatkach i kosztach eksploatacji auta. Tutaj można na chwilę się zatrzymać i powiedzieć, że koszty eksploatacji samochodu można w stosunkowo łatwy sposób obniżyć, wybierając pojazd relatywnie tani w utrzymaniu.

Jeżeli nas na to stać możemy wybrać markę premium, która zapewni wyższy komfort jazdy i lepszą jakość, lecz trzeba liczyć się z późniejszymi, odpowiednio wyższymi kosztami utrzymania niż w przypadku tańszych marek.

Kolejną kwestią odnośnie wyboru samochodu można uznać to, że za średnią kwotę rzędu 40-50 tysięcy złotych, za którą kupimy samochód marki premium, który będzie używany i zapewne będzie dobijał 10. lat, lub już je przekroczy, można kupić auto nowe z salonu, lub dosłownie kilkuletnie, które w danej pracy sprawdzi się równie dobrze, a być może lepiej niż starszy pojazd.

Dodatkowy zarobek

Trzeba pamiętać, że oprócz podstawowego zarobku podczas pracy w Bolcie, możemy również liczyć na rozmaite bonusy i rekompensaty.
Okres rozliczeniowy zazwyczaj trwa od pierwszej minuty poniedziałku, do ostatniej minuty niedzieli. Wypłatę otrzymuje się przeważnie w dwa lub trzy dni robocze po zakończeniu okresu rozliczeniowego. W przypadku transakcji gotówkowych wypłatę można otrzymać od ręki. Bonusy jak i rekompensaty można otrzymać przy cotygodniowym rozliczeniu.

MB Partner, gdzie kierowcy do tej pory mogli zarobić nawet do 4900 zł w formie bonusu (o ile osiągnęli cele zaprezentowane w cotygodniowych tabelach) rozszerza ofertę dla nowych kierowców. Od teraz oferują przychód gwarantowany, obowiązujący przez pierwsze dwa miesiące jazdy. W praktyce wygląda to następująco:

  • Kierowca musi wykonać minimum 100 kursów w tygodniu, w dowolnie wybranych godzinach. Jeżeli spełni ten warunek, zarobi co najmniej 2 300 PLN brutto, a ew. różnica (między faktycznym a gwarantowanym przychodem) wyrównana zostanie w formie bonusu.
  • Oferta jest ważna przez osiem tygodni, licząc od piątku po aktywacji kierowcy.
  • Przychód gwarantowany obejmuje wszystkich kierowców zarejestrowanych po 30.09 na terenie Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Poznania, Wrocławia, Śląska i Łodzi. W pozostałych miastach wciąż funkcjonuje bonus 4 900 PLN.

Podsumowanie

Jak widać praca w Bolcie jest dla jednych bardziej opłacalna, dla drugich mniej. Oczywiście uzależnione jest to od tego, gdzie będziemy pracować (miasto), od tego jak duża jest konkurencja w danym rejonie, od samochodu, ważna również jest ocena kierowcy w aplikacji.

Najlepsi kierowcy korzystający z aplikacji Bolt i Uber, którzy zdołają przejeździć największą ilość godzin, mogą liczyć na zarobki rzędu nawet ponad 10 tysięcy złotych miesięcznie. Są również tacy, których zarobek nie przekroczy 2 tysięcy złotych.