Glovo to platforma pozwalająca zamówić dostawę właściwie dowolnego produktu z różnych sieci sklepów i lokali gastronomicznych lub przewiezienie jakiegoś przedmiotu z jednego miejsca w inne. Aplikacja Glovo działa już w większości miast Polski. Coraz więcej osób decyduje się też na pracę jako kurier Glovo. Nic w tym dziwnego – Glovo oferuje większe zarobki niż spora część podobnych platform. Poniżej opisujemy, jak rozpocząć pracę kuriera w Glovo i na jakie zarobki możesz liczyć w 2024 roku. Zapraszamy do lektury!

Glovo

Chcesz pracować jako kurier Glovo?

Zaczynam już dziś!

Jak zostać kurierem w aplikacji Glovo?

Pracę dla firmy Glovo można rozpocząć bardzo łatwo – wystarczy zarejestrować się na ich stronie, przejść krótkie szkolenie online i przesłać wymagane dokumenty. Po akceptacji przysyłany jest niezbędny sprzęt w postaci plecaka termicznego i to właściwie wszystko – zostaje tylko zainstalowanie aplikacji Glovo i przyjmowanie zleceń. Jeśli masz już plecak z innej aplikacji, możesz zacząć właściwie od zaraz. Praca jako dostawca Glovo przebiega na warunkach umowy zlecenie, a sam kurier może samodzielnie dobrać środek transportu – samochód, rower, skuter, hulajnogę elektryczną lub dowolny inny pojazd.

kurier glovo na rowerze

Aby móc pracować dla Glovo, trzeba mieć ukończone 18 lat i założyć własną działalność gospodarczą lub skorzystać z oferty partnera rozliczeniowego. Jeśli samodzielne odliczanie podatków i inne formalności związane z prowadzeniem działalności to nie Twoja bajka, znacznie lepszym wyjściem będzie współpraca z partnerem rozliczeniowym takim jak MB Partner – zajmiemy się za Ciebie wszystkimi formalnościami i zadbamy o terminowość wypłat. Dzięki temu możesz pracować legalnie jako kurier bez konieczności zakładania działalności. A wszystko to za właściwie symboliczną kwotę prowizji (30 zł) pobieraną przy każdym rozliczeniu. W razie potrzeby możesz też wynająć od nas samochód.

Jak nawiązać współpracę z MB Partner? Wystarczy zarejestrować się na naszej stronie oraz wypełnić i odesłać potrzebne dokumenty. Za pośrednictwem partnera rozliczeniowego możesz pracować jako kurier dla kilku firm jednocześnie. W siedzibie MB Partner w Łodzi, Katowicach i Wrocławiu możesz też szybciej odebrać plecak termiczny. Masz pytania na temat takiej współpracy? Skontaktuj się z nami – odpowiemy na każde z nich i wyjaśnimy każdą nurtującą Cię kwestię!

Średnie zarobki w Glovo w 2024 roku

Poniżej prezentujemy mapę Polski ze średnimi zarobkami w Glovo 2024. Dane przygotowane zostały na podstawie statystyk zarobków 936 kurierów z całego kraju z przełomu stycznia i lutego 2024! Na mapie zobaczyć możesz:

  • średnie zarobki na godzinę pracy w Glovo,
  • średnią stawkę za pojedyncze zamówienie.

Tabela z danymi dot. zarobków brutto (2024):

WojewództwoŚrednia stawka za godzinę (zł)Średnia stawka za zamówienie (zł)Przeanalizowanych dostaw
opolskie43,819,956453
warmińsko-mazurskie42,5318,4713293
dolnośląskie42,1720,188647
lubuskie41,9517,143205
małopolskie41,8821,8310928
śląskie41,8818,2813052
wielkopolskie41,5919,169167
podkarpackie40,9821,583367
łódzkie40,6519,2320556
podlaskie40,3618,042221
pomorskie40,0621,415119
mazowieckie39,9621,2213052
kujawsko-pomorskie38,916,999536
świętokrzyskie37,2521,62870
zachodniopomorskie36,3518,976076
lubelskie31,3420,175623

Zestawienie przygotowane zostało na podstawie danych pochodzących od 936 kurierów MB PARTNER, którzy zrealizowali łącznie 131 165 dostaw! Dane pochodzą z okresu styczeń-luty 2024.

Od czego zależy wynagrodzenie dostawcy Glovo?

Zarobki w Glovo mogą być stosunkowo wysokie – średnia stawka za godzinę pracy wynosi 40,10 zł brutto według naszych danych z lutego 2024, ale można ją zwiększyć przez różnego rodzaju dodatki.

Na wyższe stawki możesz liczyć np. przy pracy w złą pogodę/godzinach szczytu, terminowych dostawach, zmianie miejsca docelowego po przyjęciu zamówienia, czy wykonując dzienne „wyzwania” wyświetlające się na dolnym pasku nawigacyjnym aplikacji. Na końcową stawkę wpływają również przejechane kilometry oraz napiwki.

Wpływ na ostateczne zarobki mają również podatki, które są uzależnione od grupy wiekowej i formy pracy (dodatkowe źródło zarobku/jedyna praca). Należności te przedstawiają się następująco:

  • Studenci – tylko i wyłącznie wspomniane 30 zł prowizji dla partnera rozliczeniowego co 2 tygodnie. Oznacza to, że praktycznie wszystkie zarobione w Glovo pieniądze trafiają na konto kuriera;
  • Osoby do 26 r. życia, mające już pracę na pełen etat – 9% składki zdrowotnej i prowizja za rozliczenie co 2 tygodnie;
  • Glovo jako jedyne źródło utrzymania – składki ZUS i ubezpieczenie zdrowotne miesięcznie, 8,5% podatku ryczałtowego oraz prowizja za rozliczenie co dwa tygodnie.

Przykładowe zarobki kurierów Glovo w 2024

Skoro ogólny obraz mamy już za sobą, przejdźmy do szczegółów – oto jak przedstawia się średnia stawka Glovo na dwóch przykładach pochodzących z naszego panelu kurierów. Podane wartości są kwotami brutto (przed odjęciem podatków i innych należności).

tygodniowe zarobki Glovo 2024
Przykładowe zarobki kurierów Glovo przy ok. 40 godzinach pracy tygodniowo

Opcja standardowa

Na powyższym zdjęciu widać przykładowe zarobki kurierów pracujących nieco ponad 40 godzin tygodniowo. Średnie zarobki przedstawionej tutaj grupy kształtują się na poziomie 1460,80 zł, ale wyraźnie widać, że przy rzetelnym wykonywaniu obowiązków kurier Glovo może zarobić nawet ponad 1900 zł tygodniowo, czyli nawet ponad 7500 zł miesięcznie pracując w standardowym wymiarze godzin.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że same przepracowane godziny to nie wszystko, co wpływa na zarobki – duże znaczenie mają również inne czynniki (niektóre z nich są widoczne na grafice powyżej). Omówmy je więc sobie pokrótce:

  • Reassigments – czyli przyjęte zlecenia, które zostały przekazane innemu kurierowi (np. gdy wystąpiło jakieś losowe zdarzenie uniemożliwiające wykonanie zlecenia pierwszemu kurierowi). Im mniej takich przekazań, tym lepiej dla portfela kuriera
  • Booked Slots – czyli „sloty”, które zostały zarezerwowane (ale niekoniecznie dany dostawca w nich pracował). Pojedynczy slot może trwać pełną godzinę lub jej połowę, zależnie od m.in. pory dnia, miasta, czy dnia tygodnia.
  • Unbooked Slots – są to odwołane rezerwacje slotów. Różnica między zarezerwowanymi a odwołanymi daje realnie przepracowane sloty w danym tygodniu. Glovo traktuje ten współczynnik dość poważnie – ilość slotów dostępnych w konkretnym mieście i o danej godzinie jest szacowana na podstawie dotychczasowego zapotrzebowania. Odwołanie rezerwacji wpływa na efektywność całej floty kurierów, zwłaszcza gdy np. z 50 osób nie stawi się 10. Co prawda taki slot może przejąć inny akurat wolny dostawca, ale ma to negatywny wpływ na płynność pracy w danym dniu i nie jest zbyt mile widziane.
zarobki Glovo 2024
Przykładowe zarobki najbardziej aktywnych kurierów Glovo przy 78-103 godzinach pracy tygodniowo

Większy wymiar godzin

Najbardziej aktywni kurierzy, chętni do pracy w większym wymiarze godzin i rzetelnie wywiązujący się ze swoich zadań mogą liczyć na znacznie większe zarobki. Jak widać na powyższym zdjęciu, już przy 78 godzinach można właściwie podwoić tygodniowe zarobki! Mamy w swoich gronie kurierów, którzy w lutym 2024 zarobili powyżej 3000 zł w ciągu jednego tygodnia! Średnia tygodniówka naszych najbardziej aktywnych dostawców to ok. 2745 złotych, a więc jak najbardziej realne jest zarobienie ponad 10 000 złotych miesięcznie pracując w Glovo!

Najlepsi, najbardziej aktywni kurierzy mogą liczyć na znacznie większe wynagrodzenie – przy intensywnej pracy nasi kurierzy zarabiali nawet 4500 zł tygodniowo. Nawet przy jedynie dwóch takich tygodniach, miesięczny dochód kuriera może być bardzo wysoki.

Glovo

Chcesz pracować jako kurier Glovo?

Zaczynam już dziś!

Na czym polega praca kuriera Glovo?

Kurier Glovo zajmuje się przyjmowaniem zleceń i ich realizacją – najczęściej wiąże się to z robieniem zakupów/odbiorem jedzenia z restauracji dla zamawiającego i dostarczeniem ich pod wskazany adres dostawy lub przewiezieniem przesyłki między dwoma lokalizacjami.

Dostawca Glovo podaje godziny swojej dostępności na dany tydzień oraz obszar, na którym chce pracować. Gdy w jego zasięgu pojawi się jakieś zamówienie, aplikacja wyśle powiadomienie – po otwarciu aplikacji można je zaakceptować jednym kliknięciem. Po akceptacji kurier otrzymuje szczegóły zlecenia, a zamawiający informację o przybliżonym czasie realizacji i lokalizacji kuriera. Klient może opłacić zamówienie kartą bezpośrednio z aplikacji lub gotówką przy odbiorze. Taka gotówka pozostaje do dyspozycji Glovo – to firma decyduje, ile kurier może jej przy sobie nosić i jaka jej część ma być przeznaczona na ewentualne zakupy i zaliczkę dla kuriera.

Pracę kuriera można traktować zarówno jako sposób na dodatkowy zarobek, jak i główne źródło utrzymania – pracownik sam określa, kiedy może pracować i ile godzin chce na to poświęcić w danym tygodniu. Jest to więc świetne rozwiązanie dla studentów pragnących aktywnie spędzić przerwy między zajęciami, osób chcących dorabiać wieczorami oraz wszystkich, którzy cenią sobie elastyczne godziny pracy i dostosowanie zarobków do swoich potrzeb. Co ważne, wypłaty od Glovo wpływają co 2 tygodnie – jest to więc doskonała opcja, gdy potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki na bieżące wydatki.

Glovo zarobki – podsumowanie

Glovo jest hiszpańską firmą oferującą dostawy najróżniejszych rzeczy. Jeśli chcesz pracować jako jeden z jej kurierów, możesz liczyć na atrakcyjne zarobki, i to nawet dorywczo realizując pojedyncze zamówienie na godzinę. Szczególnie aktywni kurierzy są w stanie wygenerować naprawdę spory dochód miesięczny. Dużą zaletą takiej pracy jest również elastyczny czas pracy i całkowita dowolność w doborze środka transportu. Podjęcie pracy kuriera Glovo jest niezwykle proste, zwłaszcza jeśli zrobisz to przez partnera rozliczeniowego, który za drobną prowizją zajmie się za Ciebie wszystkimi formalnościami i dopilnuje, żeby każda wypłata wpływała na czas.

Glovo

Rozpocznij pracę jako kurier Glovo w 24h!

Zaczynam już dziś!