Szukasz pracy na stałe, dorywczo, a może potrzebujesz dodatkowego zarobku na czas studiów? Jeżeli codzienny kontakt z nowymi ludźmi sprawia Ci przyjemność, posiadasz prawo jazdy i uwielbiasz jeździć samochodem to praca kierowcy Ubera może być dla Ciebie strzałem w dziesiątkę! Ile zarobisz na taksówce? W artykule przedstawiamy wyniki analizy zarobków kierowców Ubera z 10 województw! Czytając artykuł, dowiesz się także, jakie wymagania musisz spełnić, aby zostać kierowcą. Jeżeli jesteś ciekaw odpowiedzi na te pytania, koniecznie przeczytaj!

Kierowca Ubera – jak nim zostać?

Uber działa w Polsce już od 7 lat. Przez ten czas również sporo się zmieniło, a od tego roku weszły nowe przepisy. Ustawa Lex Uber przewiduje, iż każdy kierowca musi posiadać licencję, a pojazd powinien być odpowiednio oznakowany.

Aktualnie, aby zostać kierowcą Ubera, musisz mieć ukończone 20 lat i prawo jazdy co najmniej przez rok. Dodatkowo należy przedstawić zaświadczenie o tym, iż nie byłeś nigdy karany.
Do zarejestrowania się będziesz potrzebować także m.in. ważnego dowodu osobistego i zdjęcia profilowego kierowcy – osoba na zdjęciu musi patrzeć na wprost, widoczna powinna być zarówno górna część ramion jak i twarz (w środku kadru).

Uber

Zarabiaj jako kierowca Ubera!

Zaczynam pracę

Uber – wyposażenie samochodu

Upewnij się, że twój samochód jest w dobrym stanie technicznym. Dodatkowo warto wybrać ekonomiczne auto, które pozwoli na uzyskanie większych przychodów. Twój pojazd musi mieć zestaw naprawczy, zapasowe koło, a także odpowiednie oznakowanie, apteczkę i ważny przegląd.

Nie możesz też jeździć po Warszawie samochodem starszym niż z 2005 roku. W Szczecinie oraz Lublinie dopuszczalne są natomiast samochody nie starsze niż z 2007 roku, a Kraków, Trójmiasto, Łódź, Śląsk, Wrocław i Poznań dopuszczają pojazdy z 2002 roku oraz nowsze.

Aby jeździć Uberem, musisz posiadać auto zarejestrowane w UE na co najmniej 5 osób, z kierowcą po stronie lewej. Pamiętaj też o ubezpieczeniu, stemplu taxi w dowodzie i o wyciągu z licencji taxi. Na stronie Ubera znajdziesz także informacje jak przejść proces licencjonowania.

Jakie cechy musi posiadać dobry kierowca?

Jazda Uberem to niezwykle ciekawe zajęcie, ale nie każdy odnajdzie się w zawodzie. Kierowców powinna cechować otwartość i komunikatywność, które są niezbędne w profesjach związanych z obsługą klienta. Taksówkarze muszą być osobami wytrzymałymi oraz odważnymi. Przewóz ludzi odbywa się także w nocy, w święta oraz w weekendy.

kierowca

W Uberze podobnie jak w każdej firmie, która przewozi pasażerów i nie tylko, nieoceniona jest znajomość miasta, po którym się jeździ. Mimo iż kursy ze znajomości topografii nie są wymagane, kierowcy powinni wiedzieć jak łatwo ominąć korki w miastach i dojechać do celu. Warto także znać ustawę o ruchu drogowym oraz prawo przewozowe.

Z racji, iż kierowcy pracują w dużych miastach, często przewożą pasażerów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy, dobrze jest więc posługiwać się językami obcymi. Podstawą powinien być język angielski, dzięki któremu z łatwością można porozumieć się z niemal każdym obcokrajowcem. Dodatkowo taksówkarze powinni też śledzić wydarzenie odbywające się w mieście, dzięki czemu z łatwością będą w stanie ominąć zamknięte ulice.

Co więcej, podczas przejazdu można poznać wielu ciekawych ludzi. Niektórzy klienci są niezwykle rozmowni, inni wolą, zamiast pogawędki z kierowcą rozmawiać przez telefon czy przeglądać internet i to również należy uszanować. Warto wiedzieć, iż klientów można weryfikować przez aplikację tak samo jak kierowców. Aplikacja pokazuje kilka informacji o pasażerach, m.in. ich podstawowe dane oraz oceny wystawione przez innych kierowców. Przy użyciu platformy można dokonać też płatności za przejazd.

Pamiętaj, że kierowca powinien starać się zawsze być na miejscu na czas, wykazywać się uprzejmością, dbać o bezpieczeństwo oraz zachować porządek w samochodzie. Jeśli więc uwielbiasz jeździć i najchętniej nie wychodziłbyś z auta, Uber może być rozwiązaniem dla Ciebie. Pozwoli on połączyć Ci hobby z całkiem niezłym zarobkiem. No właśnie, ile zarabiają kierowcy Ubera?

Zarobki Uber 2024 – ile kierowca zarabia na godzinę?

Według analizowanych przez nas danych, średnie wynagrodzenie na godzinę na początku 2024 roku wynosiło ponad 35,3 zł brutto. Przeanalizowaliśmy statystyki zarobków kierowców z 10 województw, na podstawie których stworzyliśmy mapę średnich zarobków na godzinę. Najlepsze wyniki uzyskali kierowcy Ubera z województwa śląskiego (56,93 zł), następnie wielkopolskiego (46,69 zł) oraz łódzkiego (34,26 zł). Poniżej przedstawiamy mapę wyników naszego badania zarobków kierowców Ubera w Polsce. Ze względu na niewielką liczbę dostępnych danych z kilku województw, nie zostały one uwzględnione w naszej analizie, aby zachować jak największą wiarygodność informacji. Planujemy regularnie aktualizować i uzupełniać mapę o brakujące województwa w przyszłości! Zaznaczamy, że wiele kierowców pracuje w kilku aplikacjach naraz, dlatego zarobki mogą być jeszcze wyższe!

Ile zarabiają kierowcy Ubera za kurs?

Średnia stawka za pojedynczy kurs na początku 2024 wyniosła około 20 zł brutto. Według naszych danych, najlepsze stawki za kurs osiągają kierowcy z województwa śląskiego (43,24 zł), a także mazowieckiego (20,03 zł) oraz kujawsko-pomorskiego (19,04 zł).

Od czego zależy wysokość zarobków?

To, ile zarabia kierowca, zależy od dnia, stawki oraz tego czy kurs wykonujesz w święto, czy w tygodniu. Twoje zarobki w dużej mierze będą zależeć od tego, ile godzin tygodniowo będziesz jeździć. Dużo kierowców wykonuje kursy tylko okazjonalnie, czyli dorabia za kółkiem – osoby te jeżdżą mniej niż 40 godzin tygodniowo. Pracując natomiast około 40 godzin w tygodniu i więcej można zarobić całkiem sporo.

Za ok. 200 przejazdów wykonanych od poniedziałku do niedzieli, kierowca może otrzymać wynagrodzenie około 3 – 4 tysięcy złotych! Miesięcznie więc możesz zarobić sporą sumę. Co więcej, Uber często organizuje różnego rodzaju konkursy. Przykładowo, wielu kierowców może obecnie zdobyć dodatkowe 250 złotych tygodniowo za realizację 50 kursów!

zarobki kierowcy ubera
Przykładowe tygodniowe zarobki kierowcy Ubera

Należy jednak pamiętać, iż dodatkowo trzeba doliczyć wydatki związane z dbaniem o sprawność samochodu, ewentualną konserwacją i wizyty u mechanika, ubezpieczenie czy tankowanie oraz koszt związany z prowadzeniem własnej działalności (jeśli zdecydujesz się taką założyć).

Jeżeli nadal zastanawiasz się nad pracą kierowcy Ubera, zarobki Cię przekonują, ale nie wiesz, czy będziesz w stanie poradzić sobie ze stosem dokumentów związanych z zakładaniem własnej firmy, warto zastanowić się nad pracą pod skrzydłami MB Partner (zaufanego partnera Uber). Praca jako Uber we współpracy z partnerem flotowym pozwoli Ci na jeszcze wyższe wypłaty, ponieważ firma oferuje karty zniżkowe na paliwa i rozlicza za Ciebie podatek, dzięki czemu nawet za tankowanie zapłacisz mniej.

Czy zawsze musisz zakładać własną działalność?

Aby realizować kursy, kierowca Ubera powinien założyć własną działalność. Jednak nie jest to konieczność. Jeżeli zdecydujesz się na współpracę z MB Partner, nie musisz przekopywać się przez stos papierów potrzebnych do założenia firmy. Pracujesz na podstawie umowy zleceniedlatego nie musisz prowadzić księgowości, a twoje rozliczenie następuje na podstawie PIT-u. MB Partner oferuje całkowite wsparcie w procesie starania się o licencję, a także wyposażenia pojazdu w odpowiedni sprzęt, np. w kasę fiskalną oraz taksometr.

Dzięki takiej współpracy bardzo łatwo poradzisz sobie z całym niezbędnym do podjęcia pracy procesem. Dodatkowo otrzymasz liczne benefity, rabaty, ulgi, najniższe podatki, a wszystkie formalności, m.in. te związane z pracą w aplikacji, zostaną ograniczone do potrzebnego minimum.

Podsumowanie

Uber to świetny pomysł na zarobek zarówno na pełny etat jak i po godzinach. Różnica w wynagrodzeniach pomiędzy kierowcami zależy od tego, ile godzin dana osoba jeździ w tygodniu. Niemniej jednak kwoty znacznie przewyższają średnie krajowe wynagrodzenie. Często taksówkarze zarabiają nawet ok. 3 tys. złotych za tydzień pracy.

uber

Warto skorzystać z usług firmy, dla której Uber jest partnerem. Partnerzy pomagają nam w dopełnieniu wszystkich obowiązków niezbędnych do podjęcia pracy. Co więcej, rozwiązanie to zapewnia możliwość podjęcia zatrudnienia bez rejestrowania działalności gospodarczej.

Pamiętaj także, iż aby podjąć pracę musisz posiadać samochód oraz dostosować go do panujących wymogów. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w internecie, na stronie Ubera.

Co więcej, nie tylko klienci mogą wystawić przez aplikację opinię o przejeździe z danego dnia. Kierowcy również mogą oceniać osoby, które przewożą. Ze swojej strony masz więc możliwość zweryfikować, kogo będziesz wiózł na podstawie oceny i umieszczonych danych. Dzięki temu poczujesz się znacznie bezpieczniej w czasie kursu.

Aby podjąć pracę kierowcy Ubera, należy cechować się komunikatywnością i otwartością, dbać o bezpieczeństwo, a także mieć mnóstwo chęci i zapału!

Uber

Pracuj jako kierowca Ubera już dziś

Zaczynam pracę