Partner flotowy, inaczej nazywany partnerem logistycznym lub partnerem rozliczeniowym, to firma współpracująca z popularnymi aplikacjami świadczącymi usługi kurierskie lub przewozowe. Za co odpowiedzialny jest partner flotowy i dlaczego warto zdecydować się na współpracę z taką firmą? Jakiego partnera rozliczeniowego wybrać i co zrobić, aby wygodnie pracować jako kurier lub kierowca w aplikacji? Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

Co to jest partner flotowy?

Partnerem flotowym jest firma współpracująca z aplikacjami takimi jak Uber, Bolt, czy Free Now i zatrudniająca kierowców, którzy pracują przy użyciu aplikacji. Często też sformułowanie to używane jest także w przypadku partnerów aplikacji kurierskich, takich jak Glovo, Uber Eats, Stuart i innych. Mówiąc najprościej, zadaniem partnera flotowego jest zatrudnianie kurierów lub kierowców na umowę zlecenie i wypłacanie im wynagrodzenia za wykonaną pracę, jednocześnie ułatwiając wszelkie formalności związane z podjęciem zatrudnienia i rozliczaniem podatku PIT. Podjęcie pracy w aplikacjach poprzez partnera rozliczeniowego jest doskonałym rozwiązaniem dla osób młodych, studentów i osób, które chciałyby świadczyć usługi kurierskie lub przewozowe, jednak bez otwierania własnej działalności gospodarczej, czego wymaga praca w aplikacjach, kiedy nie korzystamy z usług takiego pośrednika.

Jakie są zadania partnera flotowego?

Mówiąc najogólniej, zadaniem partnera rozliczeniowego jest ułatwienie pracy jako dostawca i kierowca, i wypłacanie zarobionych przez kuriera lub taksówkarza pieniędzy. Osoby podejmujące pracę w aplikacji nie muszą martwić się licznymi formalnościami, a obowiązki związane z rozliczaniem zarobków w urzędzie skarbowym są znacznie ułatwione.

Dzięki współpracy z partnerem flotowym kurier czy kierowca nie muszą obawiać się o kontrolę skarbową, a obowiązkowe rozliczenia dokonywane są na podstawie otrzymywanego od partnera PIT-u. Co więcej, wsparcie partnera rozliczeniowego wiąże się z zapewnieniem najniższych możliwych podatków z uwzględnieniem wszelkich ulg, takich jak status studenta, czy wiek poniżej 26 roku życia (zwolnienie z podatku dochodowego).

Poza wypłacaniem zarobków i ułatwieniem ich rozliczeń, do zadań partnera flotowego należy wspieranie kurierów i kierowców w rozpoczęciu pracy i na etapie jej wykonywania. Partner rozliczeniowy może więc pomóc w dopełnianiu wszelkich formalności związanych z ubezpieczeniem, czy zorganizowaniem pojazdu do pracy, a konsultanci online służą asystą w przypadku wystąpienia ewentualnych problemów ze zleceniem, czy rozliczeniami.

Korzyści ze współpracy z partnerem flotowym

Zatrudnienie u partnera flotowego wiąże się z wieloma zaletami, począwszy od wsparcia na etapie rozpoczęcia pracy, skończywszy na benefitach, na które może liczyć kurier czy kierowca, np. w zamian za polecenie firmy. Partner rozliczeniowy MB Partner wspiera kandydatów chcących podjąć pracę w aplikacji poprzez maksymalne ułatwienie formalności. Umowę współpracy można podpisać online, dzięki czemu nie ma potrzeby osobistego odwiedzania biura firmy.

Warto podkreślić, że partner flotowy może pomóc obcokrajowcom w procesie legalizacji pobytu w Polsce, co umożliwia szybsze rozpoczęcie zarabiania bez obaw o dopełnienie formalności. Ponadto partner może doradzić w sprawach takich jak ubezpieczenie zdrowotne, czy społeczne. Rejestrując się poprzez platformę partnera, kurier lub kierowca mogą rozpocząć pracę w wybranej aplikacji niemalże od razu po aktywacji konta.

Niewątpliwie jedną z największych korzyści ze współpracy z partnerem rozliczeniowym jest brak konieczności zakładania własnej działalności gospodarczej. Kurier lub kierowca pracują w aplikacji na podstawie umowy zlecenia zawartej z partnerem, dzięki czemu wszystkie kwestie podatkowe są jasne i łatwe do rozliczenia. Co więcej, w sytuacji, gdy aplikacje wymagają, aby kierowca posiadał licencję taxi, taksometr i kasę fiskalną, partner ułatwia zdobycie dokumentów i umożliwia wypożyczenie potrzebnych sprzętów.

dostawca jedzenia na rowerze, z torbą na plecach

Ogromną zaletą pracy za pośrednictwem partnera flotowego jest dostęp do specjalnie stworzonego, indywidualnego panelu kuriera lub kierowcy (także w formie aplikacji). Pracownik ma wówczas pełen wgląd do wszystkich najważniejszych danych, takich jak szczegółowe wpływy, zestawienie podatków, rozliczenie faktur, czy koszt poniesiony na paliwo. Ponadto kurier czy kierowca otrzymują możliwość kontaktu z działem supportu za pośrednictwem różnych kanałów komunikacji (infolinia, Messenger, e-mail i wiele innych) w kilku językach.

Warto dodać, że osoby chcące podjąć współpracę z partnerem rozliczeniowym MB Partner mają możliwość otrzymania kart paliwowych do tankowania na najpopularniejszych w Polsce stacjach benzynowych. Ponadto kurierzy czy kierowcy mogą otrzymać karty sportowe Medicover Sport, a także na rabaty na zakup części samochodowych czy ubezpieczenia u współpracujących z partnerem firm. Co więcej, pracownicy mogą wziąć udział w programie partnerskim „Zarabiaj za polecenia”, gdzie wartość bonusów może wynieść nawet 5000 złotych!

Jednocześnie warto podkreślić, że osoby chcące podjąć pracę jako kurier czy kierowca wcale nie muszą posiadać własnego pojazdu. Partner flotowy MB Partner oferuje wynajem samochodów lub skuterów elektrycznych w pełni przystosowanych do pracy w aplikacji. Ma to ogromne znaczenie szczególnie dla studentów mieszkających w większych miastach, którzy chcieliby dorobić do kieszonkowego bez konieczności inwestowania w zakup auta do pracy.

Jakiego partnera flotowego wybrać?

W internecie można znaleźć wielu partnerów rozliczeniowych, jednak dokonując wyboru, należy dokładnie zapoznać się z ofertą i przeczytać zweryfikowane opinie osób, które faktycznie już pracują razem z danym partnerem. W MB Partner poza minimalną ilością formalności (umowa zlecenie może zostać podpisana online), oferujemy także dostęp do przejrzystego panelu kuriera lub kierowcy, dzięki czemu pracownik może mieć bieżący wgląd do swoich zarobków. Nasza oferta jest przejrzysta, a nasi klienci zostawili nam setki pozytywnych opinii. Co więcej, po podpisaniu umowy kurier lub kierowca mają możliwość skorzystania z licznych benefitów, takich jak zniżki na paliwo, karta sportowa, rabat na zakup ubezpieczenia, czy wzięcie udziału w programie partnerskim.

Jak rozpocząć pracę jako kurier lub kierowca?

Praca w popularnej aplikacji jest sposobem na dorobienie dodatkowej gotówki, z którego korzystają zarówno uczniowie i studenci, jak i osoby pracujące na co dzień na podstawie umowy o pracę. Warto jednak podkreślić, że dla wielu osób praca Glovo czy Uber Eats stanowi główne źródło dochodu. Według analiz średnich zarobków kurierów i kierowców, poświęcając dziennie zaledwie 5-6 godzin na pracę, można zarobić nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie (nie wliczając w to napiwków, które zdarzają się często).

Aby rozpocząć pracę w aplikacji, należy zarejestrować się na stronie kierowca.mbpartners.pl oraz wybrać platformę, na której chcesz rozpocząć zarabianie. Kolejno należy złożyć niezbędne dokumenty i dokończyć proces rejestracji (który może się różnić w zależności od wybranej platformy). Po aktywacji konta kuriera lub kierowcy podpisz umowę online i rozpocznij zarabianie, podejmując pierwsze zlecenie. Warto podkreślić, że współpracując z partnerem flotowym MB Partner, możesz zarabiać w kilku aplikacjach jednocześnie, a rozliczanie podatku będzie niezmiennie bezproblemowe i proste.

Zarabiaj od dziś!

Współpraca z partnerem flotowym to sposób na zarabianie jako kurier lub kierowca w popularnych aplikacjach bez potrzeby zakładania własnej działalności gospodarczej i korzystania z usług księgowości. Poza ułatwionym rozliczaniem zarobków praca za pośrednictwem partnera rozliczeniowego wiąże się przede wszystkim z minimalnymi formalnościami, możliwością wypożyczenia pojazdu do pracy i korzystaniem z benefitów obejmujących zniżki, czy bonusy za polecenia.