Sticky   Informacje /

Zmiana adresu biura

Zmieniamy lokalizację naszego biura stacjonarnego, nowe biuro będzie dla Państwa dostępne od dnia 16.11.2020.

Nowy adres to:

Traugutta 25 lok. 1314, 90-113 Łódź. 

Prosimy również o kierowanie wszelkich możliwych korespondencji na nowy adres.

Uwaga! Adres do faktur oraz na wydrukach z terminala oraz kasy fiskalnej pozostaje bez zmian!

Licencje /

Wypisy z licencji TAXI

Przypominamy o możliwości bezpłatnego wyrobienia wypisu z licencji TAXI.

Aktualnie wypis z  licencji możesz otrzymać w:

Warszawa,  Łódź,  Poznań,  Kraków,  Gdynia, Wrocław,  Katowice,  Chorzów,  Bytom,  Gliwice,  Zabrze,  Sosnowiec,  Ruda, Śląska,  Mysłowice,  Mikołów,  Tychy,  Bydgoszcz,  Częstochowa,  Tarnów,  Kielce,  Lublin,  Białystok

Posiadając wypis z licencji TAXI masz prawo do:

 • Szybszego poruszania się po mieście buspasem
 • Wjazdu na tereny dostępne tylko dla taksówek
 • Licznych promocji i bonusów od UBER oraz BOLT

Aktualnie otrzymanie wypisu z licencji jest bezpłatne.

Otrzymasz od nas gotowy wniosek, wraz ze wszystkimi opłatami i upoważnieniem do załatwienia sprawy. Wniosek wystarczy złożyć w urzędzie i poczekać na odbiór wypisu. 

Uwaga! W niektórych miastach możliwe jest wyrobienie wypisu bez odwiedzania urzędu. Tym również zajmiemy się za Ciebie!

Jak otrzymać wypis?

Wszelkie informacje znajdziesz pod tym adresem: https://mbpartners.atlassian.net/servicedesk/customer/portal/2/article/1259044869

Zapraszamy do realizacji wniosków i kontaktu w razie ewentualnych pytań 🙂

Brak kategorii /

Licencje Katowice 21 sierpnia

W piątek, 21 sierpnia organizujemy spotkanie dotyczące wyrobienia wypisu z licencji w Katowicach. Dokumenty należy dostarczyć między godziną 11:00 a 12:00 do naszego przedstawiciela w urzędzie Referat Nadzoru Komunikacyjnego przy ul. Francuskiej, 70 40-028 Katowice.

Ponieważ mamy ograniczoną ilość miejsc – zapisz się proszę wcześniej na listę https://mbpartners.atlassian.net/servicedesk/customer/portal/2/group/18/create/61 aby potwierdzić termin. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz wszelkie niezbędne dane kontaktowe z osobą na miejscu.

CO MUSISZ MIEĆ ZE SOBĄ?

 • Nowe zaświadczenie o niekaralności, nie starsze niż wydane po 22 lipca 2020
 • Ważne prawo jazdy
 • Ważne badania lekarskie
 • Ważne badania psychotechniczne
 • Dowód rejestracyjny z pieczątką „TAXI”
 • Umowa wynajmu – jeśli jesteś jedynym właścicielem auta
 • Umowa użyczenia – jeśli nie jesteś właścicielem pojazdu lub jesteś współwłaścicielem – wzór do pobrania: https://docs.google.com/document/d/1cK_hKr6CoIxvedvgtdvE_f7mlYHeuKxZjalu0K1tkU0/edit pamiętaj że dane i podpisy na umowie mają być wszystkich właścicieli pojazdu.

Wszystkie wnioski zostaną wypisane na miejscu, o godz. 11:00 jest termin na załatwienie sprawy, dlatego jeśli się spóźnisz – nie będziemy mogli w tym dniu złożyć Twojego wniosku. Informujemy też że kolejne terminy dla Katowic będą ustalane niebawem, jeśli nie możesz stawić się w tym dniu – poczekaj na kolejny termin.

Brak kategorii /

Licencje taxi do 1 października

Ten mail dotyczy tylko kierowców taxi Uber, Bolt, FreeNow

Cześć! Przypominamy, że aktualnie w Uberze i Bolcie można zgarnąć pieniężne bonusy. Wystarczy dodać wypis z licencji do swojego konta aby zgarnąć dodatkowe pieniądze.

Nie masz jeszcze licencji? Śpiesz się, masz czas do 1 października.

Jakie są dodatkowe korzyści?

 • Możesz jeździć buspasem i nie martwić się korkami
 • Wjeżdżać na tereny niedostępne dla zwykłych aut, wszędzie dotrzesz
 • Masz spokój psychiczny. Nie musisz się martwić kontrolą

[WAŻNE] Jeżeli zaczniesz robić licencje już teraz, to masz pewność że zdążysz i nie zablokują Ci konta.

W jaki sposób zrobić licencję?

Są dwie opcje:

 1. Jeżeli nie chcesz czekać, top możesz się zgłosić do nas po upoważnienie
 2. Co jakiś czas organizujemy spotkania przy urzędzie aby zebrać dokumenty i złożyć wniosek. Tutaj jest link gdzie znajdziesz aktualne terminy https://mbpartners.pl/blog/

Obserwuj nas również na https://www.facebook.com/kierowcy.mbpartner tam znajdziesz wszystkie aktualności oraz zawsze możesz się z nami skontaktować na czacie w razie problemu.

Brak kategorii /

FreeNow Łódź – Oferta Lite dla kierowców

[Łódź] Cześć! Mamy ofertę Lite dla kierowców jeżdżących w Łodzi. Oferta jest skierowana zarówno do kierowców posiadających już wypis licencji na swoje auto jak również tych, którzy są w procesie zdobywania uprawnień lub zdobycie uprawnień dopiero planują.

Wymagania co do aut takie same jak w innych miastach:

 • zadbane auta do 15 lat;
 • segment B w kombi do 10 lat;
 • segment B „nie-kombi” do 3 lat”

Oklejenie auta nie jest wymagane.

Oferujemy w Łodzi atrakcyjne, stałe mnożniki:

 • +30% w nocy
 • +40% w godzinach szczytu
 • +30%-60% w weekendy

Jak się zarejestrować?
Wszytko jest wyjaśnione tutaj -> Kierowca Freenow

Przypominamy, że w dalszym ciągu jest aktywna rekrutacja w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach.

Brak kategorii /

Licencje taxi Poznań 20 lipca

W poniedziałek, 20 lipca organizujemy spotkanie dotyczące wyrobienia wypisu z licencji w Poznaniu. Dokumenty należy dostarczyć między godziną 11:00 a 12:00 do naszego przedstawiciela w urzędzie przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404.

Ponieważ mamy ograniczoną ilość miejsc – zapisz się proszę wcześniej na listę https://mbpartners.atlassian.net/servicedesk/cu… aby potwierdzić termin. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz wszelkie niezbędne dane kontaktowe z osobą na miejscu.

CO MUSISZ MIEĆ ZE SOBĄ?

Oryginały do wglądu oraz ksera poniższych dokumentów:

 • Nowe zaświadczenie o niekaralności, nie starsze niż wydane po 12 czerwca 2020
 • Ważne prawo jazdy
 • Zdjęcie takie jak do dowodu
 • Ważne badania lekarskie
 • Ważne badania psychotechniczne
 • Dowód rejestracyjny z pieczątką „TAXI”
 • Umowa wynajmu – jeśli jesteś jedynym właścicielem auta
 • Umowa użyczenia – jeśli nie jesteś właścicielem pojazdu lub jesteś współwłaścicielem – wzór do pobrania: https://docs.google.com/document/d/1cK_hKr6CoIx… pamiętaj że dane i podpisy na umowie mają być wszystkich właścicieli pojazdu.

Wszystkie wnioski zostaną wypisane na miejscu, o godz. 12:00 jest termin na załatwienie sprawy dlatego jeśli się spóźnisz – nie będziemy mogli w tym dniu złożyć Twojego wniosku. Informujemy też że kolejne terminy dla Poznania będą ustalane niebawem, jeśli nie możesz stawić się w tym dniu – poczekaj na kolejny termin.

Brak kategorii /

Wysyłka faktur B2B

Ze względu na dostosowywanie się do wciąż zmieniających się przepisów odnośnie podatku VAT, musimy zaktualizować sposoby rozliczeń na zasadach B2B. Przelewy będą wykonywane tylko i wyłącznie po wcześniejszym wystawieniu faktury VAT i jej dostarczeniu do nas. Oczywiście zapis taki istnieje w każdej zawartej umowie, dotychczas jednak zezwalaliśmy na przelew przed wystawieniem faktury i jej późniejsze dostarczenie. Ponieważ nie chcemy aby przelewy były opóźnione – wprowadzamy możliwość autofakturowania przez nasz system. Od tej pory będziesz miał 3 możliwości na dostarczenie faktury.

Autofakturowanie

Jeśli wyrazisz zgodę na autofakturowanie, przy każdym rozliczeniu automatycznie będzie generowana faktura i numerowana, oraz oznaczona jako dostarczona, dzięki czemu automatycznie otrzymasz przelew na swoje konto. Po zalogowaniu, będziesz mógł pobrać fakturę w formie pliku PDF i dostarczyć do swojej księgowej lub samodzielnie zaksięgować.

Ręczne zatwierdzanie faktury w portalu

Jeśli nie chcesz aby faktury były wystawiane automatycznie – możesz po każdym rozliczeniu ręcznie logować się do portalu i akceptować wybraną fakturę lub wpisać jej własny unikalny numer. Po zatwierdzeniu, tego samego dnia zostanie zrealizowany przelew na konto.

Dostarczanie na adres email

Jeśli mimo wszystko chcesz wystawiać faktury w swoim systemie – masz taką możliwość, jednak pamiętaj że przelew zostanie zrealizowany dopiero po otrzymaniu i zweryfikowaniu faktury.

Jak korzystać z autofakturowania?

 1. Zaloguj się do aplikacji i wejdź w zakładkę „faktury za usługi”.

2. Jeśli nie masz włączonej opcji autofakturowania, musisz zatwierdzić dokument (możesz wpisać własny numer zgodny ze swoim systemem księgowym)

3. Po zatwierdzeniu, lub jeśli miałeś włączone autofakturowanie, będziesz mógł pobrać gotowy plik:

5. Pliki generują się do postaci pdf i mają standardowy, prosty wygląd spełniający wszystkie kryteria. Faktury uwzględniają już pobraną gotówkę od klientów której wysokość znajduje się w sekcji „Zapłacono”

6. Tak wygenerowany dokument możesz wysłać do swojej księgowości lub wprowadzić dane do swojej księgi rachunkowej.

Podatki /

PIT-28 do 2 marca!

Jeśli wynajmowałeś nam swoje auto w 2019 roku, i opłacałeś ryczałt – do 2 marca powinieneś złożyć pit-28. Dokument ten możesz złożyć samodzielnie przez programy takie jak chociażby https://www.e-pity.pl/pit-28-program-online/ . Wszelkie możliwe dane są na naszej stronie w zakładce z rozliczeniami. Jeśli jednak nie chcesz robić tego samodzielnie,możemy ten dokument zrobić za Ciebie. Otrzymasz wtedy na swój adres mailowy dokument PDF wymagający jedynie podpisania i wysłania pocztą do urzędu skarbowego. Koszt usługi księgowej to 28 zł brutto. Aby skorzystać – upewnij się że w ogóle potrzebujesz tego dokumentu – nie składają go osoby posiadające działalność gospodarczą, ani osoby które miały tylko umowę o zlecenie.

Dane do przelewu:

 • MB Partner Marcin Bohdanowicz
 • ul. Rewolucji 1905r. 82 lok. 6,90-223 Łódź
 • Numer konta: 19102033780000100203609732 PKO Bank Polski
 • Tytułem: [Imię i nazwisko] [Pesel] Opłata za wykonanie PIT-28
 • Cena: 28 zł

Po zaksięgowaniu środków, w ciągu 7 dni otrzymasz na adres e-mail gotowy druk oraz fakturę za wykonaną usługę.

Brak kategorii /

2020

Szczęśliwego Nowego Roku 2020, spełnienia marzeń i sukcesów życzy zespół MB Partner!

Brak kategorii /

Wesołych Świąt

Z okazji zbliżających się świąt, życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia, spełnienia wszelkich marzeń oraz samych sukcesów w nadchodzącym 2020 roku!

Zespół MB partner.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na „zezwalanie na pliki cookie”, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość przeglądania. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz „Akceptuj” poniżej, wyrażasz na to zgodę.

Zamknij