Nie ulega wątpliwości, iż jedną z najistotniejszych kwestii w każdej pracy jest wynagrodzenie. To właśnie płaca w największym stopniu wpływa na satysfakcję i efektywność pracowników. Obecnie możemy spotkać się z opinią, że praca w Uber Eats jest świetną opcją szczególnie dla studentów. Jednak, jak wyglądają zarobki dostawcy w Uber Eats? Czy warto rozpocząć tam pracę? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule!

Na skróty:

Jak wygląda praca w Uber Eats?

Uber Eats to innowacyjna usługa, która zdobyła ogromną popularność w Polsce i na świecie. Polega ona na zamawianiu jedzenia poprzez aplikację mobilną. Kurier Uber Eats ma obowiązek dostarczyć zamówienie pod wskazany adres. Tak naprawdę dostawcą jedzenia może zostać każda pełnoletnia osoba. Wystarczy mieć w posiadaniu odpowiedni pojazd – samochód, rower bądź deskorolkę oraz telefon z systemem Android bądź iOS. Tak, jak zostało wspomniane na wstępie, praca Uber Eats to doskonała opcja dla studentów. Dlaczego? Elastyczne godziny pracy z łatwością można połączyć ze studiami. Warto dodać, iż korzystając z aplikacji Uber Eats, widzimy, gdzie obecnie znajduje się dostawca oraz w dowolnym momencie możemy się z nim skontaktować. Praca w Uber Eats bez wątpienia gwarantuje swobodę kierowcom. Bez przeszkód może być traktowana jako praca na pełny etat.

Jak działa Uber Eats

Aby przyszły dostawca jedzenia mógł rozpocząć pracę, konieczne jest pobranie aplikacji Uber Driver i zarejestrowanie się w systemie. Po pozytywnej weryfikacji należy wybrać partnera rozliczeniowego, który pozwoli na legalną pracę i wypłatę wypracowanych środków. Możesz otworzyć własną działalność gospodarczą i w taki sposób otrzymywać wypłatę, lecz zdecydowana większość kurierów wybiera współpracę z partnerem rozliczeniowym, takim jak MB Partner. Kurier wybiera dowolny środek transportu, odbiera torbę i po pełnej aktywacji konta może ruszać po pierwsze zamówienia! Cały proces rozpoczęcia pracy w Uber Eats opisany został na https://mbpartners.pl/praca/uber-eats/

kurier uber eats z torbą
praca Uber Eats

Rozpocznij pracę jako dostawca Uber Eats

Zaczynam dzisiaj!

Praca dostawcy Uber Eats jest bardzo prosta: po przyjęciu zlecenia udaje się on do lokalu, z którego ma za zadanie odebrać torby z jedzeniem. Wręczenie klientowi zamówienia kończy proces realizacji zlecenia.

Zarobki dostawcy Uber Eats

Z pewnością wiele osób widząc przejeżdżającego na rowerze dostawcę, z charakterystycznym zielonym plecakiem zastanawia się, ile można zarobić dzięki takiej pracy? Oczywiście zarobki kubiera Uber Eats są uzależnione od trybu pracy oraz ilości przyjętych zamówień. Bardzo istotną rolę odgrywają mnożniki. Jest to nic innego, jak pomnożony przychód. W każdym mieście mnożniki są inne, niemniej jednak w większości oscylują w granicach 1,1-1,6. Oznacza to, że w przypadku, gdy zamówienie wyniesie 10 zł, należy pomnożyć je np. przez 1,6. Wówczas kurier zarobi 16 zł, zamiast 10.

Tygodniówka w Uber Eats
Tygodniowe zarobki jednego z dostawców Uber Eats

Kurierzy w Uber Eats mają gwarantowane stawki godzinowe, questy (jeśli wykonają odpowiednią ilość przejazdów w określonym czasie) oraz napiwki. Należy nadmienić, iż kierowcom przysługują także bonusy pogodowe. W przypadku, gdy warunki atmosferyczne znacznie się pogarszają, kierowca Uber Eats dostaje SMS-a z powiadomieniem, że w określonych godzinach do każdej dostawy doliczane jest kilka złotych (najczęściej 3 zł). Wysokie zarobki w Uber Eats są jak najbardziej możliwe do uzyskania, jednak warunkiem jest pracowitość i sumienność.

Stawka za godzinę w Uber Eats

Postanowiliśmy przeprowadzić analizę zarobków kurierów pracujących w Uber Eats na terenie całej Polski. Na podstawie statystyk zarobków ponad 200 kurierów przygotowaliśmy mapę, na której przedstawiamy średnie zarobki w Uber Eats, zarówno na godzinę, jak i za pojedyncze zamówienie.

Według naszych danych, średnie wynagrodzenie na godzinę w Uber Eats na początku 2024 roku wynosiło 41,66 zł brutto. Najwyższe zarobki osiągane są w województwie wielkopolskim (59,50 zł), natomiast tuż za nim plasuje się województwo dolnośląskie (59,00 zł). Dostawcy w województwie małopolskim (58,11 zł) także mogą zarabiać powyżej 50 złotych na godzinę. Na kolejnych miejscach (już poniżej progu 50 złotych), znajdują się województwa kolejno: podkarpackie, mazowieckie, podlaskie, łódzkie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, lubelskie, kujawsko-pomorskie, śląskie i świętokrzyskie.

Ostatnie miejsce na naszej liście zajmuje województwo zachodnio-pomorskie, gdzie średnie zarobki wynoszą 25,1 złotych na godzinę. W zestawieniu nie uwzględniliśmy województwa opolskiego i lubuskiego ze względu na niewystarczającą ilość danych, które uniemożliwiły nam stworzenie wiarygodnej statystyki.

Poniżej prezentujemy mapę zarobków Uber Eats w 2024 roku:

Stawka za pojedyncze zamówienie

Analizując statystyki zarobków w Uber Eats, zwróciliśmy uwagę na stawki za pojedyncze zamówienia. W analizowanym przez nas okresie na początku 2024 roku średnia stawka za pojedyncze zlecenie w Uber Eats wynosiła 22,85 zł brutto. Najlepiej pod tym względem prezentuje się woj. wielkopolskie, gdzie wynagrodzenie za realizację pojedynczego zlecenia wyniosło aż 26,90 zł brutto! Na drugim i trzecim miejscu znalazły się odpowiednio województwa łódzkie (27,50 zł) i podkarpackie (26,10 zł). Kurierzy z województwa lubelskiego otrzymywali najniższą stawkę za pojedyncze zamówienie, która wyniosła 18,22 zł.

Uber Eats zarobki – ile miesięcznie zarabia kurier?

Zgodnie z naszymi danymi, pracując od 35 do 50 godzin tygodniowo, z powodzeniem można zarobić od 5 500 do 8 500 zł brutto miesięcznie. Im więcej godzin będzie, tym wyższe będą zarobki. Ogromną zaletą tego typu pracy jest fakt, że wynagrodzenie otrzymujemy co tydzień. To doskonała opcja dla osób, które potrzebują gotówki od ręki. Wielu dostawców pracujących w aplikacji Uber Eats pracuje cały dzień i jest to ich główne źródło zarobku. Jedzenie z dostawą do domu jest obecnie bardzo popularne, dlatego zapotrzebowanie na kurierów ciągle się zwiększa, a zarobki rosną.

Dlaczego warto rozpocząć pracę w Uber Eats?

Praca kuriera Uber Eats, podobnie jak każda inna, ma swoje zalety i wady. Sporą zachętą do podjęcia zatrudnienia w tym miejscu są niewątpliwie nieograniczone godziny pracy. Zamówienia możemy przyjmować od rana do północy. To sprawia, że możemy zarabiać nawet nocą. Kurierzy Uber pracują tak naprawdę na własnych zasadach – wtedy, kiedy mają na to czas. W zależności od możliwości mogą dostarczać jedzenie przez cały tydzień lub jedynie w weekendy. Praca jako kierowca pozwala także dobrze poznać wszystkie zakamarki swojego miasta. Żyjąc w ciągłym pędzie, możemy nie doceniać jego uroków. Niewątpliwie jest to sporym plusem tego rodzaju pracy. Jak zostało wspomniane wcześniej, udogodnieniem dla zatrudnionych jest też fakt, że mogą co tydzień odbierać wynagrodzenie, co pozwala na pokrycie bieżących wydatków.

Warto nadmienić, iż nawiązując współpracę z partnerem rozliczeniowym, jakim jest MB Partner, nie musimy prowadzić działalności, a co za tym idzie, nie martwimy się papierkową robotą, która jest normą dla osób prowadzących własne firmy. Ten czas możemy poświęcić na realizację dostaw praktycznie o dowolnej porze, co pozwala na przyjęcie większej ilości zleceń i zarobienie dodatkowych pieniędzy. MB Partner jest pośrednikiem w trakcie pracy z innymi firmami, do których należy między innymi aplikacja należąca do firmy Uber. Korzystając z usług doświadczonego partnera biznesowego, mamy pewność rzetelnego rozliczenia, terminowych przelewów oraz niskich prowizji. Nawiązując współpracę z MB Partner, zyskujemy sporą oszczędność czasu i pieniędzy.

Podsumowanie

Praca jako dostawca Uber Eats wbrew pozorom jest bardzo ciekawa i interesująca. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nade wszystko cenią sobie swobodę. Elastyczne godziny pracy umożliwiają bezproblemowe pogodzenie jej z innymi obowiązkami, np. nauką, czy życiem prywatnym. Wynagrodzenie zależy od ilości przyjętych zamówień, aktualnej stawki czy wykonanych questów. Wpływ na wypłatę mają również napiwki od klientów, co jest uzależnione od jakości naszej pracy. Pod warunkiem że będziemy pracowici, jesteśmy w stanie zarobić naprawdę dużo, gdy potraktujemy dostarczanie jedzenia jako pracę na cały etat. Ogromnym wsparciem jest nawiązanie współpracy z doświadczonym partnerem biznesowym.