Posiłki lub inne przesyłki możemy zamawiać i dostarczać przez takie aplikacje jak Glovo, Uber Eats, Bolt Food, Jush, Stuart czy Wolt. Praca dostawcy jedzenia polega na przyjmowaniu zamówień i dostarczaniu ich pod wskazany adres. Kurierzy dostarczający posiłki czy produkty spożywcze są w stanie zarobić spore pieniądze, a współpracując z partnerem rozliczeniowym, nie muszą zakładać własnej firmy.

Jakie wymagania trzeba jednak spełnić, aby zostać kurierem? Jak wygląda praca dostawcy jedzenia w poszczególnych aplikacjach? Sprawdź!

Jakie wymagania muszą spełniać dostawcy jedzenia?

W pracy kurierów mile widziana będzie umiejętność nawiązywania kontaktu, wysoka kultura osobista, uprzejmość, komunikatywność i umiejętność tworzenia długotrwałej relacji, ponieważ zazwyczaj tylko kurier ma bezpośredni kontakt z zamawiającym. Dodatkowym atutem jest znajomość topografii miasta. Aby zajmować się dostarczaniem posiłków, nie jest wymagane prawo jazdy. Wielu dostawców jedzenia używa roweru, hulajnogi elektrycznej czy skutera. Jeżeli chcesz jednak rozwozić zamówienia własnym samochodem, musisz mieć odpowiednie uprawnienia.

Aby pracować jako kurier i rozwozić jedzenie nie trzeba też mieć doświadczenia ani wyższego wykształcenia. Wystarczy być osobą pełnoletnią oraz posiadać telefon z systemem Android lub iOS z dostępem do internetu. W przypadku, gdy nie podejmujemy współpracy z partnerem rozliczeniowym, dodatkowym warunkiem będzie również założenie własnej działalności gospodarczej.

Glovo

Chcesz pracować jako kurier Glovo?

Zaczynam już dziś!

MB Partner – najlepsze warunki partnerstwa!

Chcąc zajmować się dostawą jedzenia poprzez aplikacje typu Glovo czy Uber Eats, musisz mieć własną działalność. Jeżeli jednak nie chcesz prowadzić firmy i zajmować się skomplikowanymi formalnościami oraz księgowością, możesz podjąć współpracę z partnerem rozliczeniowym takim jak MB Partner, który zapewni ci legalną pracę na podstawie umowy i rozliczenia na podstawie PIT-u. Partner rozliczeniowy zagwarantuje Ci pełne wsparcie i duży wybór aplikacji, w których możesz podjąć pracę. Biura stacjonarne MB Partner znajdują się w Łodzi, we Wrocławiu i w Katowicach.

Partner rozliczeniowy oferuje dodatkowo podpisanie umowy w formie online. Kurierzy mogą liczyć także mi.n. na karty paliwowe, karty sportowe, rabaty na części, możliwość wynajmu skuterów elektrycznych i samochodów oraz łatwy kontakt w kilku językach. MB Partner pomoże w uzyskaniu zezwolenia na pracę i legalizacji pobytu dla obcokrajowców. Jakie są jeszcze inne zalety takiej współpracy? Panel kuriera z dostępem do rozliczeń, wypłat, faktur i zestawień wypłat oraz program partnerski „zarabiaj za polecenia”.

dostawca dowożący jedzenie na hulajnodze

Jakie są zalety pracy w charakterze dostawców jedzenia i jak zacząć?

Praca kuriera w aplikacjach takich jak Glovo, Uber Eats czy Stuart nie musi być wykonywana w pełnym wymiarze godzin. Niektórzy traktują takie zatrudnienie jako możliwość, aby uzyskać dodatkowe pieniądze lub dorobić sobie do pensji podstawowej. Możesz więc liczyć na elastyczny grafik pracy, co pozwoli samodzielnie wybierać godziny, w jakich chcesz rozwozić zamówienia.

Wiele aplikacji zapewnia również gwarantowaną stawkę godzinową, bonusy pogodowe, które przysługują, gdy warunki atmosferyczne są niesprzyjające, mnożniki (pomnożony przychód) oraz inne benefity.

Do rozwożenia zamówień możesz używać własnego pojazdu lub możesz zgłosić chęć dołączenia do floty partnera rozliczeniowego. Zaletą jest też fakt, że praca ta nie wymaga specjalnych kwalifikacji i wiąże się ze sporymi zarobkami. Dodatkowo dzięki niej więcej czasu spędzasz na świeżym powietrzu.

Stuart – jak rozpocząć pracę?

Aby rozpocząć pracę w Stuart, najpierw zarejestrujmy się na portalu MB Partner i wypełnijmy rubryki ze swoimi danymi. Następnie załóżmy konto w Stuart. Kolejnym krokiem będzie rozwiązanie quizu. Wówczas otrzymamy login do aplikacji. Na koniec wystarczy tylko odebrać torbę termiczną i zacząć zarabiać!

Dostawca jedzenia w Glovo

Rozpoczęcie pracy za pośrednictwem aplikacji Glovo jest równie szybkie i proste. Wystarczy założyć konto na portalu MB Partner, wydrukować umowę zlecenie i zapisać w formie PDF. Następnym krokiem będzie zarejestrowanie się w Glovo, przejście krótkiego szkolenia i wypełnione dokumentów. Na końcu wystarczy odebrać sprzęt Glovo i rozpocząć pracę!

Dostawca Uber Eats – jak zacząć pracę?

Najpierw musisz zarejestrować się na stronie Ubera, a następnie w panelu MB Partner, gdzie należy podpisać umowę. Zgłoś chęć dołączenia do floty, odbierz torbę termiczną i aktywuj konto.

praca Uber Eats

Rozpocznij pracę jako dostawca Uber Eats

Zaczynam dzisiaj!

Dostawa jedzenia w Wolt

Zarejestruj się na portalu MB partner, prześlij wymagane dokumenty i załóż konto Wolt. Następnie trzeba przejść szkolenie. Na końcu pobierz aplikację MB Partner i zacznij zarabiać! Wolt zapewni ci plecak, kurtkę i czapkę.

Co zrobić, aby móc pracować w Bolt Food?

Wypełnij formularz rejestracyjny na stronie Bolt Food, obejrzyj krótką prezentację i uzupełnij test. Pobierz aplikację Bolt Courier, zaloguj się, a następnie zarejestruj się w panelu MB Partner i podpisz umowę. Załóż konto w aplikacji partnera rozliczeniowego, uzupełnij potrzebne dane, odbierz torbę termiczną i rozpocznij pracę!

zamawianie jedzenia przez aplikacje

Zarobki dostawcy jedzenia

Ile zarabia dostawca jedzenia w poszczególnych aplikacjach? W Stuart stawka godzinowa wynosi od 18 zł do nawet 25 złotych. Zarobki Glovo kształtują się natomiast na poziomie od około 22 złotych do około 30 złotych, w zależności od województwa. Zarobki Uber Eats zaczynają się od niecałych 20 złotych za godzinę, a kończą na ponad 24 złotych (w tym przypadku najwięcej można zarobić w województwie małopolskim). Z kolei najwyższa stawka za pojedyncze zamówienie w Uber Eats wynosi nieco ponad 30 złotych i można na nią liczyć w województwie mazowieckim. Zarobki w Wolt utrzymują się natomiast na poziomie od 25 do 30 zł za godzinę.

Warto podkreślić, że duże zaangażowanie w pracę może powodować większe zarobki, a wynagrodzenie obejmuje dodatkowo napiwki. Niektóre firmy gwarantują także różnego rodzaju bonusy, questy i dodatkową gotówkę np. za wykonanie odpowiedniej liczby przejazdów w określonym czasie.

Podsumowanie

Praca jako dostawca jedzenia polega na dostarczaniu zamówień do klienta. Aby ją wykonywać, nie trzeba spełniać wygórowanych wymagań. Wystarczy być pełnoletnim, mieć smartfon z dostępem do internetu i chęci do pracy. Jeżeli nie masz własnej działalności gospodarczej, nie musisz jej zakładać. Wystarczy, że podejmiesz współpracę z partnerem, takim jak MB Parter. Zamówienia możesz rozwozić rowerem, hulajnogą czy samochodem. W tym ostatnim przypadku musisz mieć jednak uprawnienia do kierowania pojazdami. Zaletą takiej pracy jest elastyczny grafik oraz wysokie zarobki. Pracę tę możesz potraktować jak pełnoetatową lub jako sposób na dorobienie sobie do pensji podstawowej. To ty decydujesz, ile pracujesz i ile zarabiasz!