Plecak Glovo należy do podstawowych narzędzi pracy dostawcy jedzenia pracującego w aplikacji Glovo. Służy do bezpiecznego przewożenia zamówień złożonych przez klientów – musi chronić jedzenie i napoje przed utratą temperatury. Zapewne wiele osób planujących dopiero rozpoczęcie pracy kuriera zastanawia się, skąd taki plecak wziąć i jak z niego korzystać. Rozwiejmy zatem wszelkie wątpliwości dotyczące plecaka.

Plecak Glovo – czy dostawca jedzenia musi go mieć?

Tak, praca w Glovo polega na odbieraniu i dostarczaniu pod wskazany adres jedzenia i napojów zamówionych przez klientów za pośrednictwem aplikacji. Aby byli zadowoleni, klienci muszą otrzymać jedzenie o określonej temperaturze, tymczasem przy niskich temperaturach na zewnątrz gorące jedzenie szybko się schładza, a latem z kolei niepotrzebnie ogrzewa. Plecak termiczny ma za zadanie utrzymanie gorących produktów gorącymi, a zimnych – zimnymi.

Skąd wziąć plecak Glovo?

Plecak Glovo można otrzymać na jeden z dwóch sposobów, po pierwsze w jednym z biur stacjonarnych partnera Glovo – MB Partner. Obecnie firma prowadzi na terenie Polski 4 biura:

 • w Łodzi – ul. Traugutta 25 lok. 917
  90-113 Łódź;
 • w Katowicach – ul. Staromiejska 7/401B
  40-013 Katowice;
 • we Wrocławiu – ul. Ukraińska 1
  54-430 Wrocław;
 • w Gdańsku – Aleja Grunwaldzka 76/78, lok. 421
  80-244 Gdańsk.

Korzystając z takiej możliwości, możesz szybciej wejść w posiadanie własnego plecaka, a więc szybciej rozpocząć pracę niż w przypadku drugiej możliwości – którą jest zamówienie plecaka w Glovo Store. Co więcej, jeśli odbierzesz plecak w biurze, to płatność za niego będzie miała formę kaucji – jeśli oddasz nieużywany plecak, odzyskasz wpłacone pieniądze. Nie musisz więc obawiać się ponoszenia niepotrzebnych wydatków w przypadku, gdyby okazało się, że praca w Glovo jednak nie jest dla Ciebie.

Aby kupić plecak termiczny, należy odwiedzić sklep Glovo Store i dokonać zamówienia oraz opłacić je z góry. Koszt zakupu wynosi 120 zł netto. Wadą tego rozwiązania jest oczywiście czas oczekiwania – wysyłka następuje po jednym lub dwóch dniach roboczych, kolejny dzień lub dwa zajmuje sama dostawa. Na plecak z Glovo Store będziesz więc musiał poczekać od dwóch do czterech dni.

Jak jest zbudowany plecak termiczny?

Plecak Glovo wykonany jest z recyklingowanego materiału. Jego zewnętrzna warstwa jest wodoodporna, dzięki czemu kurier nie musi zabezpieczać go dodatkowo żadnym pokrowcem w przypadku deszczu. To zapewnia bezpieczeństwo produktów przewożonych w nim, a kurierowi komfortowe warunki pracy. Wewnątrz plecaka znajduje się warstwa grubej folii termicznej, a pod nią dodatkowe wypełnienie.

Plecak Glovo został tak zaprojektowany, aby móc przymocować go na motocyklu lub przewozić na plecach, jak zwykły plecak – służy do tego system dodatkowych mocowań wykonanych z solidnych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Dla jeszcze większej wygody dostawcy, plecak otwiera się zarówno od przodu, jak i od góry. Dzięki temu możesz przewozić w nim produkty ułożone pionowo i poziomo i z łatwością wypakować je w miejscu docelowym.

Plecak termiczny Glovo wyposażony został również w przegrody znajdujące się w jego komorze głównej. Możesz dowolnie składać je lub rozkładać. Gdy przewozisz kilka mniejszych produktów, przegrody ułatwią Ci ich oddzielenie od siebie i ustabilizują je, dzięki czemu nie będą przemieszczały się w plecaku pod wpływem ewentualnych wstrząsów. A kiedy przewozisz większe produkty, na przykład pudełka z pizzą, możesz jednym ruchem złożyć przegrody. Kolejną z zalet przegród jest możliwość oddzielenia produktów gorących od zimnych. W plecaku znajdziesz również dodatkowe kieszenie umieszczone po jego bokach.

torba glovo i skuter

Jak z niego korzystać?

Plecak termiczny jest bardzo łatwy w codziennym użytkowaniu. Wykonany z wysokiej jakości materiałów, jest nie tylko solidny i niezawodny, ale też wygodny – zamki otwierają się i zamykają płynnie, a klamry są duże. Każdy kurier powinien jednak pamiętać, że do jego zadań należy utrzymywanie plecaka w czystości – na koniec dnia warto jego wnętrze przetrzeć czystą, wilgotną ściereczką, a następnie osuszyć i, nieużywany, przechowywać na płasko. Wszelkie resztki produktów spożywczych należy natychmiast usuwać, aby zapobiec rozwojowi pleśni.

Podsumowanie

Każdy kurier musi posiadać własny plecak Glovo i dbać o jego czystość – to najważniejszy element wyposażenia dostawcy jedzenia. Jeśli planujesz rozpoczęcie pracy dostawcy jedzenia Glovo, zapraszamy do jednego z naszych biur po odbiór plecaka.