Karty paliwowe są narzędziem płatniczym, które umożliwia kierowcom zakup paliwa i innych usług związanych z pojazdem w szerokiej sieci stacji benzynowych. Działa na zasadzie przedpłaconej karty debetowej lub kredytowej, ale jest dedykowana wyłącznie do transakcji związanych z pojazdami – takich jak tankowanie paliwa, płatności za myjnię samochodową, czy serwis. W zależności od oferty, karty mogą również oferować rabaty na paliwo, usługi serwisowe oraz dostęp do szczegółowych raportów zużycia paliwa, co czyni je atrakcyjnym narzędziem zarówno dla firm zarządzających flotami pojazdów, jak i indywidualnych użytkowników.

Jak działa karta paliwowa?

Rejestracja i aktywacja

Przed pierwszym użyciem, karta paliwowa musi być zarejestrowana i aktywowana przez właściciela lub zarządzającego flotą. Proces ten zazwyczaj odbywa się online i obejmuje przypisanie karty do konkretnego pojazdu lub kierowcy, a także ustawienie limitów wydatków i rodzajów dopuszczalnych transakcji.

Użytkowanie

Po aktywacji karta paliwowa jest gotowa do użytku. Kierowca przy tankowaniu paliwa lub korzystaniu z innych usług (np. myjnia, serwis) po prostu przekazuje kartę na stacji obsługi lub w punkcie usługowym, dokładnie tak jak w przypadku zwykłej karty płatniczej.

Autoryzacja i rozliczenie

Transakcja jest autoryzowana w czasie rzeczywistym, sprawdzając, czy zakup mieści się w ustawionych limitach. Następnie koszty są automatycznie księgowane na konto użytkownika karty, eliminując potrzebę płacenia gotówką lub korzystania z tradycyjnych kart kredytowych.

Raportowanie i zarządzanie: Jedną z głównych zalet kart paliwowych jest możliwość monitorowania i zarządzania wydatkami na paliwo. Użytkownik otrzymuje szczegółowe raporty o transakcjach, co umożliwia analizę zużycia paliwa, optymalizację tras i kontrolę nad budżetem floty.

karta paliwowa

Karta paliwowa jako benefit dla kierowców współpracujących z MB Partner

MB Partner współpracujący z kierowcami aplikacji taxi, wprowadziła karty paliwowe jako jeden z kluczowych benefitów dla swoich kierowców. Z takiej opcji może skorzystać np. kierowca Uber, czy kierowca Bolt. Karta paliwowa i podjęcie takiego kroku nie tylko zwiększa zadowolenie i lojalność pracowników, ale również stwarza konkretne korzyści finansowe i operacyjne, zarówno dla kierowców, jak i firmy.

Kierowcy są kluczowym elementem jej sukcesu i dlatego oferowanie kart paliwowych jako części szerszego pakietu benefitów jest dobrą opcją. Program ten ma na celu wsparcie kierowców w codziennych wyzwaniach związanych z kosztami eksploatacji pojazdów, a także podkreśla zaangażowanie firmy względem konkretnego pracownika.

Jak karta paliwowa wpisuje się w strategię MB Partner

Oszczędności dla kierowców: Karty paliwowe dają możliwość korzystania z rabatów na paliwo i innych usługi dla pojazdów, co bezpośrednio przekłada się na niższe koszty eksploatacji ich pojazdów. Ta bezpośrednia oszczędność jest szczególnie ważna dla kierowców pracujących na własny rachunek, gdzie każda forma redukcji wydatków ma znaczenie.

Zwiększenie efektywności operacyjnej: Płatność kartą paliwową umożliwia kierowcom lepsze zarządzanie budżetem na paliwo i usługi, a także zapewnia dostęp do narzędzi do monitorowania i analizy wydatków. MB Partner, wspiera kierowców, co przekłada się na większą efektywność ich pracy.

Wzrost zadowolenia i lojalności kierowców: Poprzez oferowanie korzyści, które mają realny wpływ na codzienne życie kierowców, firma buduje silniejszą relację z nimi. Kierowcy czują, że ich praca jest doceniana, co przekłada się na większe zaangażowanie i lojalność wobec firmy.

Opinia i firmie, jako atrakcyjnego pracodawcy: W branży, gdzie konkurencja o kierowców jest duża, posiadanie atrakcyjnego pakietu benefitów, w tym karty paliwowej, wyróżnia firmę na tle konkurencji. To nie tylko pomaga w rekrutacji nowych kierowców, ale także w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy na rynku pracy.

Posiadanie karty paliwowej przez kierowców – jakie warunki spełnić?

W ramach programu benefitowego oferowanego przez MB Partner, kierowcy współpracujący z aplikacjami kurierskimi i taxi typu Uber, Glovo czy Wolt mają możliwość korzystania z karty paliwowej. Aby maksymalnie wykorzystać ten benefit, ważne jest zrozumienie warunków, jakie należy spełnić, aby z niej skorzystać. Poniżej przedstawiono proces aplikacyjny oraz wymagania kwalifikacyjne dla kierowców.

Kto może ubiegać się o kartę paliwową

Status: Karta paliwowa jest dostępna dla kierowców, którzy są oficjalnie zarejestrowani i oficjalnie współpracują z MB Partner.

Aktywność zawodowa: Aby zakwalifikować się do programu, kierowcy muszą również spełniać określone kryteria dotyczące liczby godzin pracy lub liczby wykonanych zleceń. Pozwala to na wyróżnienie najbardziej aktywnych i zaangażowanych kierowców.

Proces aplikacyjny

Kierowcy zainteresowani korzystaniem z karty paliwowej w MB Partner, muszą złożyć oficjalny wniosek przez kierowca.mbpartners.pl. Proces ten jest szybki i wymaga podania podstawowych danych.

Weryfikacja i ocena kwalifikacji: Po złożeniu wniosku, firma przeprowadza proces weryfikacji danych kierowcy oraz ocenia, czy spełnia on wymagane kryteria. W tym etapie może zostać poproszony o dostarczenie dodatkowych dokumentów, takich jak historia jazdy.

Akceptacja i wydanie karty: Kierowcy, którzy pomyślnie przejdą proces weryfikacji, otrzymają akceptację i zostaną poinformowani o dalszych krokach związanych z wydaniem karty paliwowej. Proces ten jest zazwyczaj szybki i pozwala na wykorzystanie benefitu w krótkim czasie.

Jakie są konkretne wymagania i korzyści?

Kierowcy, którzy chcą ubiegać się o kartę paliwową, muszą być aktywnym kierowcą/kurierem od co najmniej jednego tygodnia, oraz podpisać z nami umowę dot. kart paliwowych (szczegóły na profilu w panelu kierowcy MB Partner). Koszt uzyskania takiej karty to zaledwie 20 zł.

Do wyboru kierowcy mają karty:

CircleK Prepaid Rabaty: 15% Myjnia i akcesoria samochodowe, 20 gr/l paliwa Miles, 15gr/l paliwa standard, 10gr/l LPG

LotosRabaty: 10% myjnia i akcesoria samochodowe, 15 gr/l paliwa, 12gr/l paliwa standard, 6 gr/l LPG

Podsumowanie

Wprowadzenie karty paliwowej jako benefitu dla kierowców nie tylko ułatwia im codzienną pracę, ale również przynosi wymierne korzyści dla biznesu, podkreślając znaczenie inwestycji w dobrostan i satysfakcję pracowników jako kluczowego elementu strategii rozwoju firmy. Główne plusy wynikające z takiego rozwiązania dla pracownika i pracodawcy to:

Karty paliwowe – Najważniejsze zalety korzystania:

  1. Oszczędności finansowe: Posługiwanie się kartą paliwową umożliwia kierowcom dostęp do rabatów na paliwo i inne usługi związane z pojazdem, co bezpośrednio przekłada się na obniżenie kosztów operacyjnych.
  2. Zwiększona efektywność: Ułatwia zarządzanie wydatkami na paliwo i usługi, oferując narzędzia do monitorowania i analizy kosztów.
  3. Poprawa zadowolenia i lojalności pracowników: Wprowadzenie takiego benefitu podkreśla dbałość firmy o dobrostan kierowców, zwiększając ich zadowolenie z pracy i lojalność wobec firmy.
  4. Wzrost atrakcyjności firmy na rynku pracy: Posiadanie atrakcyjnego pakietu benefitów, takiego jak karta paliwowa pozwala wyróżnić firmę na tle konkurencji, pomagając w przyciąganiu nowych talentów.