Jeszcze kilkanaście lat temu chęć zamówienia taksówki wiązała się z koniecznością wykonania telefonu do dyspozytora w korporacji i długim oczekiwaniem na przyjazd kierowcy. Dziś praktyka ta zamiera, ustępując miejsca znacznie wygodniejszym i szybszym w działaniu aplikacjom taxi. Co więcej, podróżowanie z ich wykorzystaniem jest znacznie tańsze od klasycznego przejazdu zamówioną telefonicznie taksówką. W poniższym tekście znajdziesz ranking 5 najlepszych aplikacji do zamawiania przejazdów osobowych online!

Jak działają aplikacje do zamawiania przejazdów osobowych?

Aplikacje taxi są to narzędzia do zamawiania przejazdów z punktu A do punktu B za pomocą smartfona. Dzięki nim nie musisz wykonywać żadnych połączeń — wystarczy złożyć zamówienie na transport w aplikacji. Ta przyjmuje je i przesyła do kierowcy współpracującego z daną aplikacją, znajdującego się najbliżej Twojego miejsca pobytu.

Co więcej, kiedy kierowca przyjmie zamówienie, od razu dostajesz informacje na temat planowanego czasu przyjazdu na miejsce, modelu samochodu i tego, ile wynosi koszt przejazdu. Kwota ta, po dotarciu do miejsca docelowego, automatycznie wpływa na konto kierowcy.

Zasady działania wszystkich aplikacji do zamawiania taksówek są podobne, jednak warto wiedzieć, jakie są różnice oraz gdzie i kiedy możemy z nich korzystać.

Jak korzystać z aplikacji do zamawiania taksówek?

  1. Na początek pobierz aplikację na swój smartfon i upewnij się, że działa ona na terenie miasta, w którym się znajdujesz.
  2. Po instalacji zarejestruj się jako użytkownik. Do założenia zwykłego konta do zamawiania kursów będziesz potrzebować jedynie podstawowych danych (adres e-mail i numer telefonu).
  3. Ustaw płatność mobilną. Niekiedy istnieje możliwość płatności kartą lub gotówką, ale prosta płatność automatyczna jest naprawdę wygodna! W końcu nie zawsze mamy w portfelu gotówkę, jak również nie zawsze nosimy ze sobą portfel.
  4. Ciesz się łatwym i korzystnym cenowo zamówieniem taksówki.
aplikacja taxi z obsługą administracyjną przejazdów firmowych

Ranking aplikacji taxi najchętniej wybieranych w Polsce

1 – Uber

Uber był pierwszą aplikacją transportową umożliwiającą zamawianie kursów bez kontaktu telefonicznego i na rynku działa już od ponad 14 lat. Być może dlatego jest też najbardziej znaną aplikacją tego typu na świecie. Co więcej, właściwie każdy z nas może zostać kierowcą współpracującym z Uberem. Praca jako Uber wymaga wyrobienia licencji taksówkarskiej i posiadania własnego samochodu, jednak etap weryfikacji nie jest skomplikowany, a zarobki są naprawdę zadowalające.

Użytkownicy Ubera dzielą się na dwa rodzaje — są to osoby, które potrzebują transportu oraz ci, którzy go oferują za pomocą aplikacji. Samo jej używanie jest niezwykle łatwe, wystarczy zgłosić chęć przejazdu, a przy zamawianiu kursu podać lokalizację i liczbę osób. System sam przydziela właściwego kierowcę oraz określa kwotę należną za przejazd. Otrzymujemy także podgląd trasy przejazdu. Na sam koniec możemy wystawić kierowcy opinię, co ma na celu weryfikację jakości oferowanych usług.

Uber

Zarabiaj jako kierowca Ubera!

Zaczynam pracę

2 – Bolt

Podobną możliwość zamówienia kursu taxi mają użytkownicy aplikacji Bolt. Co więcej, wielu z nich otwarcie porównuje ją do Ubera, z racji bardzo zbliżonych zasad działania. Różnica może tkwić w liczbie miast, w których obie aplikacje działają. Bolt obsługuje obecnie więcej aglomeracji niż Uber.

Ponadto wiele osób korzysta zamiennie zarówno z jednej aplikacji, jak i z drugiej, co zwiększa szanse na szybkie zamówienie kursu.

Jak wygląda praca w Bolt? Podobnie jak w przypadku Ubera, mogą ją wykonywać tylko osoby, które posiadają odpowiednie uprawnienia oraz samochód dostosowany do wymogów aplikacji.

kierowca Bolt

Zarabiaj jako kierowca Bolta!

Zaczynam już dziś!

3 – Free Now

Kolejną znaną w Polsce aplikacją do zamawiania taksówek jest Free Now, dawniej działająca pod nazwą mytaxi. Oprócz standardowych kursów w klasach taxi i lite (działających podobnie jak w przypadku Ubera i Bolta) można wybrać opcję premium, business, comfort lub eco. Pozwala to realnie wpłynąć na jakość otrzymywanych usług i dopasować je do Twoich potrzeb. Potrzebujesz samochodu dla większej ilości osób? A może zależy Ci na ochronie środowiska i preferujesz kurs autem elektrycznym? Nie ma problemu, Free Now daje Ci możliwość swobodnego wyboru.

Free Now jest rozwiązaniem dopasowanym także do potrzeb osób mających własną działalność gospodarczą, ułatwia bowiem kontrolę podróży służbowych. Pozwala ustalić limit kursów czy otrzymać jedną zbiorczą fakturę na wszelkie przejazdy pracowników.

Praca jako kierowca Free Now jest naprawdę opłacalna. Możesz dostosowywać liczbę kursów do swoich możliwości czy nawet nastawić się konkretny typ klientów.

Planując podjęcie zatrudnienia jako kierowca Bolta, Ubera, czy Free Now, bardzo opłacalne jest zawiązanie współpracy z partnerem flotowym MB Partner, który pomaga się wdrożyć i czuwa nad wszelkimi formalnościami związanymi z pracą.

FreeNow

Chcesz pracować jako kierowca Free Now?

Zaczynam już dziś

4 – iTaxi

iTaxi to pierwsza w tym zestawieniu polska aplikacja służąca do zamawiania kursów taksówkarskich. Wszystkie inne należą do podmiotów zagranicznych, a możemy z nich korzystać w całej Europie, a niekiedy nawet poza nią. iTaxi działa na terenie większych aglomeracji w Polsce. Za jej pomocą można zamówić taksówkę, poznać przewidywaną cenę czy dokonać płatności (jeśli wprowadzisz do aplikacji kartę płatniczą lub powiążesz ją z kontem PayPal).

Ponadto iTaxi oferuje użytkownikom vouchery na przejazdy, zamawianie grupowe, planowanie przejazdów z wyprzedzeniem oraz specjalny system zarządzania przejazdami służbowymi dla firm.

system zarządzania przejazdami służbowymi

5 – CAB4YOU

CAB4YOU to aplikacja umożliwiająca zamówienie klasycznego przejazdu taksówką z różnych korporacji taksówkarskich. Zastępuje ona kontakt telefoniczny. Ponadto użytkownik może porównać oferowane ceny kursów czy czas przyjazdu i wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję.

Jak zostać kierowcą w aplikacji taxi?

Aplikacje taxi to nie tylko łatwe zamawianie przejazdów, ale także ciekawy sposób na dodatkowe zajęcie i oczywiście zarabianie pieniędzy. Jeśli chcesz spróbować swoich sił w roli kierowcy Ubera, Bolta czy Free Now, najlepiej skontaktuj się z MB Partner.

Nawiązując z nami współpracę, zyskujesz:

  • pomoc w załatwianiu wszelkich formalności i ułatwienie przejścia procesu weryfikacji,
  • elastyczny wymiar pracy,
  • niskie prowizje i prowadzenie dokumentacji,
  • legalne zatrudnienie,
  • wysokie zarobki i terminowe wypłaty,
  • proste zasady i możliwość rezygnacji w dowolnym momencie.

Jakie uprawnienia musi posiadać kierowca aplikacji?

Być może słyszałeś opinię, jakoby kierowcy Ubera czy innych popularnych aplikacji nie musieli posiadać licencji i uprawnień. Niestety nie jest to prawda. Aplikacje taksówkarskie traktowane są prawie na równi ze zwykłymi taksówkami, a co za tym idzie, ich kierowcy muszą mieć takie same uprawnienia.

Należą do nich obowiązkowe testy lekarskie i psychologiczne czy posiadanie licencji taksówkarskiej. Niekiedy musisz także dopasować swój pojazd do wymogów aplikacji.

najważniejsze cechy aplikacji itaxi

Aplikacje do zamawiania taksówek — podsumowanie

Aplikacje typu Uber, Bolt czy Free Now to niesamowicie przydatne narzędzia skracające cały proces związany z zamówieniem transportu. Korzystanie z nich jest łatwe i przystępne dla użytkownika. Dzięki zamawianiu przez aplikację mamy pełny wgląd w to, czym jedziemy, jaką trasą, ile musimy czekać na samochód, a także jaki będzie ostateczny koszt przejazdu.

Ciężko jednoznacznie określić, która z nich jest najlepsza. Natomiast można stwierdzić, że warto korzystać z kilku naraz, dzięki czemu z łatwością zamówimy taksówkę w różnych miastach czy wybierzemy najkorzystniejszą i najszybszą dla nas opcję.