W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników na platformie Uber oraz w celu spełnienia wymagań wynikających z nowych przepisów prawa, zostanie zrealizowany ogólnokrajowy Program Weryfikacji Kierowców. Weryfikacja jest wymagana w celu potwierdzenia ważności dokumentów. Używanie fałszywych dokumentów to nie tylko naruszenie prawa, ale także Kodeksu Społeczności Uber i może prowadzić do dezaktywacji konta na platformie aplikacji.

Jak uniknąć dezaktywacji kont kierowców?

  1. Poczekaj na wiadomość – Ty, bądź współpracujący z Tobą kierowcy powinniście poczekać na wiadomość informującą o konieczności dodania nowego zaświadczenia o niekaralności w celu przejścia przez proces osobistej weryfikacji.
  2. Dodaj nowe zaświadczenie o niekaralności – dopiero po otrzymaniu wiadomości należy wyrobić i dodać do systemu nowe zaświadczenie o niekaralności, które powinno być wystawione nie więcej niż 30 dni przed wizytą.
  3. Poczekaj na zaproszenie – niedługo po dodaniu zaświadczenia wysłana zostanie wiadomość z zaproszeniem do przejścia przez proces weryfikacji.
  4. Umów wizytę za pomocą linku dołączonego do wiadomości.
  5. Przyjdź na wizytę – na spotkanie należy zabrać ze sobą fizyczne oryginały poniższych dokumentów: zaświadczenie o niekaralności (data wystawienia nie powinna przekraczać 30 dni w momencie przyjścia na weryfikację, prawo jazdy, dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport).

Kierowco, nie zwlekaj! Zajmij się weryfikacją jeszcze dziś!