W dniu dzisiejszym, opublikowane zostało rozporządzenie o możliwym przeglądzie TAXI bez taksometru (link). Jest bardzo prawdopodobne że nie zrobisz jeszcze tego przeglądu ponieważ stacje diagnostyczne muszą się o tym dowiedzieć i wprowadzić to w życie. Jeśli uda Ci się znaleść stacje która taki przegląd wykona – daj nam znać, jaki adres i miasto, pomożesz w ten sposób innym kierowcom wykonać szybciej badanie.

Jeśli zapisywałeś się do pomocy od UBER, wykonuj wszystko zgodnie z ich zaleceniami do momentu jak otrzymasz wpis TAXI. Jeśli nie to:

Tutaj znajdziesz wszelkie informacje odnośnie innych czynników które Twoje auto musi spełnić aby przeszło przegląd: informacje o przeglądzie taxi
Ważne!
Tekst dotyczy poprzedniego rozporządzenia ponieważ aktualny artykuł nie jest jeszcze opublikowany, przy czytaniu zignoruj więc informacje o tym że taksometr jest potrzebny! Jest to jedyna zmiana w rozporządzeniu o przeglądzie taxi więc pozostałe informacje są aktualne.

Po przejściu przeglądu otrzymasz jedynie zaświadczenie o odbytym przeglądzie, aby otrzymać adnotacje w dowodzie musisz udać się do wydziału komunikacji. Pamiętaj o kilku ważnych kwestiach:

  • Równocześnie wchodzi w życie ustawa o konieczności rejestracji aut po zakupie – w urzędach będą kolejki. Zaplanuj wizytę w dzień w którym możesz przeznaczyć na to dużo czasu lub jeśli Twój urząd na to zezwala – umów się wcześniej na wizytę.
  • Jeśli właścicielem auta jest ktoś z Twojej rodziny to musi wyrazić na to zgodę i będziesz potrzebować upoważnienia. Format dowolny, istotne aby zawarły się w nim informacje z dowodu Twoje, właściciela, dane samochodu oraz do dokładnie chcesz zmienić.
  • Jeśli masz auto w leasingu / wynajmie – musisz skontaktować się z właścicielem auta i ustalić warunki oraz kto ewentualnie zajmie się to sprawą.

Mam pieczątke TAXI, co dalej?

Do otrzymania wypisu będziesz potrzebował:

  1. Zaświadczenie o niekaralności nie starsze niż 30 dni (liczy się dzień złożenia wniosku)
  2. Zdjęcie profilowe
  3. Badania lekarskie + psychotesty
  4. Prawo jazdy
  5. Dowód z pieczątką TAXI

Kiedy skompletujsz już wymagane dokumenty – będziesz potrzebował do załatwienia sprawy upoważnienia – skontakuj się z nami a otrzymasz je w formie skanu i pocztą. Możesz napisać wcześniej aby nie czekać na oryginał. Wyślij też te dokumenty do nas (kopie na kontakt@mbpartners.pl). Jeśli nie chcesz załatwiać tego samodzielnie – to jest możliwość zrobienia tego za naszym pośrednictwem ale czas na pewno będzie uzależniony od tego ile osób w danym momencie będzie potrzebowało pomocy.

Uwaga! Jeśli masz już uzbrojone auto na starych zasadach – to pamiętaj że jeśli współpracujesz z nami, i tak potrzebujesz wypisu. Wniosek możemy złożyć już teraz, tym bardziej że chcemy jak najszybciej uzyskać nową licencję główną (z której będą wypisy) więc zapraszamy do kontaktu!

INNE KWESTIE ORGANIZACYJNE


Strona z aktualnościami będzie dostępna jedynie na https://mbpartners.pl/blog/ oraz na naszym portalu facebook. Zapraszamy do polubienia strony, będziesz wtedy na bieżąco z wszelkimi aktualnościami.

Zgłaszanie rozliczeń – przypominamy że od 24.12.2019 każde rozliczenie należy zgłaszać. Wszelkie automatyzacje czyli ustawienia miesięczne i tygodniowe zostają wyłączone! Ma to na celu zwiększyć Twoją kontrolę nad tym, co dzieje się z Twoimi pieniędzmi.