Praca na Uberze ostatnimi czasy bardzo zyskuje na popularności. Wiele osób decyduje się na tę formę zarabiania na życie. Jednak, aby móc pracować jako kierowca Uber należy posiadać samochód. Wiele osób posiada własne cztery kółka, inni jednak nie mają takiego szczęścia, a chcieliby spróbować swoich sił w omawianym fachu. Okazuje się, że rozwiązanie istnieje zarówno dla jednych jak i drugich.

W tym poradniku dowiesz się, jakie wymagania powinien spełniać samochód, aby móc go użytkować w pracy kierowcy Uber. Dowiesz się również nieco na temat wymagań wobec kierowców i nie tylko! Przeczytaj poradnik już teraz!

W jaki sposób można zostać kierowcą Ubera?

Praca ta, przypomina nieco pracę taksówkarza. Można rzec jednak, że jest unowocześniona za sprawą aplikacji. W ten sposób dokonywać opłat, jak również kontaktować się z klientem i nie tylko.

Kierowcy w aplikacji otrzymują zgłoszenie na dany przejazd i mogą je zaakceptować. Po tym fakcie otrzymuje się wszystkie niezbędne dane oraz lokalizacje odnośnie pasażerów. Kierowca, który zakończy kurs, otrzymuje na swoje konto zapłatę.

Warto wiedzieć, że opłaty czasami mogą różnić się np. od godzin transportu, jak również konkurencji. Zarobki w Uberze są naprawdę różne i często zależne od miasta, w których działa Uber. Można jednak przyjąć, że średnie zarobki kierowców za około 20 godzin pracy mogą sięgnąć nawet 2000 zł.

Wymagania dla kierowców

Jeżeli chcesz spróbować swoich sił jako kierowca Ubera, musisz spełnić kilka wymagań. Przede wszystkim pierwszym krokiem jest zainstalowanie aplikacji, a następnie założenie odpowiedniego profilu. Po zakończeniu tych czynności najlepiej za pomocą drogi mejlowej dostarczyć niezbędne dokumenty takie jak:

 • dowód osobisty (należy pamiętać, że minimalny dozwolony wiek to 20 lat!),
 • prawo jazdy, które jest ważne minimum jeden rok,
 • świadectwo, które potwierdza odbycie badań lekarskich, jak i testów psychologicznych,
 • zaświadczenie o niekaralności,
 • zdjęcie profilowe, za którym stoją wymagania podobne jak przy dowodzie osobistym,
 • jeżeli prowadzisz własną działalność gospodarczą, należy podać jej dane.

To nie wszystko, gdyż każdy kandydujący na kierowcę Uber, musi posiadać licencję taksówkarską. Oczywiście takową można ówcześnie wyrobić. Po wysłaniu wszystkich niezbędnych dokumentów należy zaczekać na potwierdzenie weryfikacji, jak również można spodziewać się zaproszenia na spotkanie informacyjne.

Przeczytaj nasze inne artykuły, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej konkretnych rzeczy, o tym jak zostać kierowcą Ubera i ile zarabia kierowca taksówki.

Uber

Pracuj jako kierowca Ubera już dziś

Zaczynam pracę

Odpowiedni model samochodu i aktualne ubezpieczenie to nie wszystko

Na wstępie warto zaznaczyć, że Uber daje możliwość korzystania z własnego pojazdu podczas pracy. Jeżeli ktoś nie posiada takiej możliwości, może zdecydować się na wynajem samochodu Uber, np. z MB Partner.

Jeżeli chodzi jednak o to, czy nasz samochód będzie spełniał oczekiwania odnośnie Uber, warto wiedzieć kilka rzeczy. Mianowicie, firma Uber oferuje przejazdy w kilku kategoriach, a konkretnie poziomu komfortu. Każda z opcji, posiada nieco inne wymagania odnośnie samochodu. Jednak, bez względu na wyżej wymienione opcje, każde auto powinno spełniać takie wymagania jak:

 • pojazd powinien mieć 4/5 drzwi,
 • musi być zarejestrowany na 5 osób,
 • musi posiadać kierownicę po lewej stronie,
 • samochód nie może mieć więcej niż 20 lat,
 • musi posiadać aktualny przegląd, jak i ubezpieczenie,
 • pojazd musi być także bezwypadkowy, oraz nie posiadać żadnych przeróbek.

Jeżeli chodzi o konkretne wymagania samochodu i możliwość kwalifikowania go do przypisania odnośnie rodzaju komfortu przejazdu, więcej informacji znajdziesz poniżej.

Podstawowe przejazdy – Uber X

Samochód powinien spełniać wszystkie podstawowe wymagania, które zostały opisane powyżej. Najlepiej także, aby nadwozie było typu sedan. Oczywiście dobry stan techniczny to rzecz logiczna. Warto wiedzieć, że wymagania odnośnie rocznika są różne w zależności od miast.

Przejazdy premium – Uber Black

W tym wypadku oferowane są przejazdy typu premium z najwyżej ocenianymi kierowcami. Oczywiście wiążą się z tym wyższe opłaty. Co więcej, potrzebny jest również odpowiedni samochód. Taki, który może nadawać się do przejazdów premium najlepiej jeżeli będzie dużym sedanem.

Auto również musi być jednym z nowszych. Dobrze, jeżeli pojazd będzie komfortowy i bogato wyposażony. Pojazd taki np. może posiadać dobry system audio, lub skórzane fotele itp. Wszystko dla komfortu pasażerów!

Przejazdy komfortowe – Uber Comfort

W tej kategorii, auto powinna spełniać wszystkie podstawowe wymagania. Aby kierowca Uber jak i jego pojazd mogli zakwalifikować się do danej kategorii, muszą ukończyć określoną ilość przejazdów w danych miastach. Kolejnym wymogiem jest także osiągnięcie i utrzymanie wysokiej oceny na poziomie 4,85.

Inne przejazdy – Uber VAN

Kategoria, która stawia głównie na komfort, a szczególnie na przestrzeń dla pasażerów. W tej kategorii najlepiej sprawdzi się VAN lub SUV 4/5 drzwiowy. Dobrze jeżeli auto będzie posiadało 7 miejsc. Rocznik samochodu również jest ważny.

Jak widzisz, wymagania odnośnie samochodu jak i kierowców nie są byle jakie. Warto wiedzieć, że pracując w Warszawie, model i wymagania dla samochodu mogą nieco się różnić, aniżeli te same, które przypisane są do Krakowa, Poznania, czy każdego innego miasta.

Wielu kierowców niestety chciałoby podjąć pracę i oferować usługi, lecz problemem może być pojazd. W takim przypadku można rozpocząć współpracę z wypożyczalnią aut. Zawsze to jakieś rozwiązanie! Tym bardziej że w wypożyczalni bardzo często znajdziemy pojazd nowy, bez wad.

Powinno się także mieć na uwadze to, że pojazd, który będzie miał kilka lub kilkanaście lat, może zwyczajnie przysporzyć z czasem problemów kierowcy. Nawet jeżeli będzie on w bardzo dobrym stanie technicznym podczas rozpoczynania przygody z Uber.

Podsumowanie

Sprawdź, czy nadajesz się na kierowcę Uber! Dowiedz się również, czy Twój pojazd spełnia wszystkie podstawowe wymagania! Jeżeli chcesz, możesz skorzystać z usługi firmy partnerskiej, wtedy będzie prościej! Zostań kierowcą Uber, korzystając z własnego pojazdu!