Dorosły człowiek w pracy spędza 1/3 życia. Warto więc zadbać o to, by była ona nie tylko dobrze płatna, ale przede wszystkim dawała poczucie zadowolenia i satysfakcji. Jeśli jazda nie masz problemu z nawiązywaniem kontaktu z nowo poznanymi ludźmi, a jazda samochodem sprawia nam przyjemność, praca jako kierowca Ubera może okazać się dla nas strzałem w dziesiątkę. Elastyczny czas pracy, możliwość zarobienia niemałych pieniędzy, brak konieczności prowadzenia własnej działalności gospodarczej – to tylko nieliczne z zalet zatrudnienia w Uber. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszy się usługa UberX, która umożliwia zamawianie przejazdów pasażerskich w przystępnej cenie. Czym dokładnie jest UberX? Wyjaśniamy!

Uber

Pracuj jako kierowca Uber już dziś!

Zaczynam pracę

UberX – co to takiego?

UberX to nic innego jak tańsza odmiana usługi Uber. Pozwala na zamawianie komfortowych, bezpiecznych i szybkich przejazdów w atrakcyjnych cenach. Samochodem może podróżować maksymalnie cztery osoby – jedna na siedzeniu obok kierowcy, zaś trzy pozostałe z tyłu. W ramach usługi UberX Klienci przemieszczają się dobrze wyposażonymi samochodami, co zdecydowanie zwiększa komfort jazdy. UberX jest doskonałym wyborem do codziennych potrzeb – niezależnie od tego, czy potrzebujemy dostać się do domu, pracy, dworzec czy lotnisko. Usługa ta sprawdzi się również, kiedy działamy według opracowanego wcześniej planu i chcemy umówić się na spotkanie. Przejazd możemy zarezerwować nawet z 30-dniowym wyprzedzeniem, bez względu na dzień tygodnia czy godzinę.

Jak zamówić przejazd przez UberX?

Zamawianie przejazdu w ramach usługi UberX jest dziecinnie proste. Jeśli nie posiadamy konta na w Uber, najpierw należy je utworzyć. Aplikacja działa bardzo intuicyjnie, dlatego też nie powinno być najmniejszego problemu z wypełnianiem poszczególnych pól. Po otwarciu Ubera, w polu „Dokąd jedziemy?” należy wpisać adres miejsca docelowego. Dokładnie sprawdzamy wszystkie dane i potwierdzamy, jeżeli się zgadzają. Następnie wybieramy opcję „UberX”. Otrzymujemy informacje dotyczące samochodu, jak i przewoźnika, który ma po nas przyjechać. Jego dokładną lokalizację możemy śledzić na mapie. Pamiętajmy, by oczekiwać na przyjazd kierowcy we wskazanym wcześniej miejscu odbioru.

Zanim jeszcze wsiądziemy do samochodu, należy upewnić się, czy wszystkie dane się zgadzają. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na tablicę rejestracyjną, markę i model auta oraz wizerunek samego kierowcy. W przypadku, gdy informacje nie zgadzają się z tymi, które podane są w aplikacji, pod żadnym pozorem nie wsiadajmy do samochodu. Kierowca dokładnie wie, gdzie ma jechać, więc nie musimy podawać żadnych dodatkowych szczegółów. Opłata za przejazd pobierana jest automatycznie – tuż po zamówieniu przejazdu, dlatego po dotarciu na miejsce możemy wysiąść z samochodu. Nie ulega wątpliwości, że usługi UberX przebiegają bardzo płynnie, dlatego warto z nich korzystać.

kobiety korzystające z aplikacji

Jak zostać kierowcą Ubera?

Usługi Uber cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Nic dziwnego, że coraz więcej osób wybiera tę formę zatrudnienia jako jedyne i stałe źródło dochodu. Jak więc zostać kierowcą Ubera? Jeśli chodzi o wymagania formalne, trzeba:

 • mieć minimum 21 lat,
 • mieć prawo jazdy kategorii B od co najmniej roku,
 • przedstawić zaświadczenie o niekaralności,
 • przedstawić badania lekarskie i psychologiczne,
 • posiadać licencję taksówkarską, wypis z licencji taxi,
 • dostarczyć aktualne zdjęcie.

Przeczytaj również: Jak zostać kierowcą Ubera i Bolta?

Również samochód, którym zamierzamy wykonywać przejazdy, musi spełniać następujące warunki:

 • być w bardzo dobrym stanie technicznym,
 • posiadać kierownicę z lewej strony,
 • posiadać cztery miejsca siedzące (oprócz kierowcy),
 • musi być 4 lub 5-drzwiowy,
 • nie może być starszy, niż aktualnie wymaga tego Uber,
 • być zarejestrowany w UE,
 • mieć ważne dokumenty, do których należą: dowód rejestracyjny, zaświadczenie o przeglądzie technicznym, potwierdzenie o opłaconej polisie ubezpieczeniowej, stempel taxi oraz wyciąg z licencji taksówkarskiej.

W przypadku, gdy nie posiadasz własnego samochodu, a chcesz rozpocząć pracę jako kierowca taksówki, możesz wynająć auto przystosowane do przewozu pasażerów. Dzięki temu będziesz w stanie realizować zlecenia od zaraz. Wszystkie pojazdy są regularnie serwisowane, ubezpieczone oraz mają zapewnione wszelkie naprawy, w tym również wymianę opon. Wynajem samochodu Uber to doskonały sposób na zapewnienie pracownikom mobilności. Po przesłaniu wszystkich niezbędnych dokumentów pozostało już tylko aktywować swoje konto w aplikacji Uber.

Uber a działalność gospodarcza

Praca jako Uber wymaga prowadzenia działalności gospodarczej. Wiąże się to jednak z wieloma formalnościami i obowiązkami do wypełnienia. Dobrze nawiązać współpracę z profesjonalnym partnerem rozliczeniowym. Wartą uwagi firmą jest MB Partner. Korzystając z jej usług nie musimy otwierać własnej działalności, ponieważ zatrudnienie odbywa się na podstawie umowy-zlecenie. Nie trzeba samodzielnie prowadzić księgowości. Firma pomaga także rozliczyć podatek dochodowy (PIT).

Nawiązanie współpracy z MB Partner wiąże się z licznymi benefitami. Kierowcom Ubera przyznawane są karty paliwowe Circle K, Orlen, Lotos, jak również różnego rodzaju rabaty na paliwo. Pracownik może też liczyć na zniżki na mycie samochodu oraz zakup niezbędnych akcesoriów. MB Partner ze swojej strony zapewnia wszystkie możliwe ulgi podatkowe. Wszystkie formalności związane z zatrudnieniem w aplikacji Uber ograniczone są do minimum. Należy nadmienić, iż MB Partner oferuje bezpłatne wypisy z licencji i  umożliwia wypożyczenie taksometru oraz kasy fiskalnej.

Podsumowanie

Uber to niewątpliwie jedna z najbardziej znanych firm transportowych na całym świecie. Przewóz możemy zarezerwować niemal z każdego miejsca, w jakim aktualnie się znajdujemy, niezależnie od pory dnia. Jedna z tańszych odmian Ubera, a mianowicie UberX pozwala na zamawianie prywatnych przejazdów w niezwykle korzystnych cenach. Rewelacyjnie sprawdzi się do naszych codziennych potrzeb – na przykład wyjazdu do pracy, na lotnisko czy gdziekolwiek indziej. Zatrudniając się w aplikacji Uber, możemy wykonywać tę usługę. Oczywiście, wcześniej należy złożyć stosowne dokumenty. Warto też rozważyć współpracę z profesjonalnym partnerem biznesowym. Jest to ogromnym udogodnieniem.